WYKORZYSTANIE BODŹCÓW FIZYKALNYCH W KOSMETOLOGII

Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Data: wt., 22/05/2018 - 13:26 / Tagi: KONFERENCJA NAUKOWA, WSIIZ, KOSMETOLOGIA
Plakat konferencyjny
Ogólnopolska Konferencja Naukowa - WSIiZ

Wydział Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową - WYKORZYSTANIE BODŹCÓW FIZYKALNYCH W KOSMETOLOGII,
która odbędzie się 07 czerwca 2018 roku

Fizykoterapia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Ogromne możliwości i postęp techniki spowodowały powstawanie nowych narzędzi wykorzystujących naturalne i sztuczne formy energii. W różnego rodzaju zabiegach wykorzystuje się m.in. czynniki fizykalne (termiczne; fotochemiczne; elektrokinetyczne; mechaniczne; fale elektromagnetyczne z zakresu promieniowania radiowego; optyczne), mające wpływ na całe ciało człowieka. Prowadzone badania naukowe weryfikują wskazania, przeciwskazania i metodykę zabiegów z wykorzystaniem bodźców fizykalnych m.in. w kosmetologii, w zabiegach rewitalizujących skórę czy odnowie biologicznej. W wielu ośrodkach typu SPA stosuje się szeroki zakres zabiegów profilaktycznych i pielęgnacyjnych, stymulujących fizjologiczne procesy naprawcze organizmu.

Tradycyjny wkład fizjoterapii w przebiegu leczenia zachowawczego rozszerza się także na związki z takimi dziedzinami nauki jak medycyna estetyczna, czy medycyna fizykalna.
Celem konferencji jest ustalenie i zweryfikowanie faktów i mitów dotyczących wybranych zabiegów, w których wspomniane czynniki fizykalne są coraz częściej wykorzystywane na szeroką skalę.

Wśród prelegentów mamy nadzieję gościć specjalistów z zakresu m.in. fizjoterapii, kosmetologii, czy medycyny estetycznej. Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami wszystkich zainteresowanych tą tematyką grup zawodowych oraz instytucji edukacyjnych i specjalistycznych, działających na terenie naszego kraju, stworzy interdyscyplinarną przestrzeń wymiany myśli i poglądów oraz przyczyni się do lepszego wykorzystywania działań podejmowanych w branży kosmetologicznej.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji w charakterze prelegenta prosimy o przesłanie zgłoszenia, wypełniając FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Osoby, które planują wziąć bierny udział w konferencji – w charakterze słuchaczy, prosimy o wypełnienie FORMULARZA REJESTRACYJNEGO.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Planowane jest wydanie monografii pokonferencyjnej opublikowanej w wersji elektronicznej, zgodnie z wymogami MNiSW i przyjętej punktacji dla publikacji naukowych.


HARMONOGRAM:
do 21.04.2018 – przyjmowanie zgłoszeń wraz z abstraktami
do 30.05.2018 – przesyłanie prezentacji konferencyjnych oraz przesyłanie artykułów do publikacji w monografii pokonferencyjnej
do 30.05.2018 – zgłaszanie chęci uczestnictwa biernego w konferencji
07.06.2018 – konferencja naukowa

Program konferencji do pobrania :

 

 

PATRONAT MERYTORYCZNYPATRONAT MEDIALNY