CHEMIA DLA URODY – Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Konferencja naukowa

Wydział Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową

CHEMIA DLA URODY

która odbędzie się 23 maja 2019 roku

Podobno tusz do rzęs to najlepszy przyjaciel kobiety a mężczyzna bez pianki nie mógłby dokonać porannego „rytuału” golenia zarostu?! Tak… tak, preparaty do pielęgnacji ciała towarzyszą nam na każdym kroku… ale czy kiedykolwiek ktoś zastanawiał się, dlaczego piękna zapachowa „nuta” perfum unosi się w powietrzu i jakim sposobem kusi zmysły? Dlaczego sięgając z półki sklepowej czy z wystawy w drogerii konkretny produkt nie kierujemy się składem chemicznym a jedynie wyglądem jego opakowania? Czy zwykły konsument dokonując wyboru kupna kosmetyku przeczytał choć jeden akapit zawierający szczegółowy opis składników? Jak zastosowane składniki chemiczne wpływają na organizm?

Odpowiedzi na powyższe pytania można spodziewać się na konferencji organizowanej przez NASZĄ UCZELNIĘ.

Temat konferencji jest niesłychanie istotny, gdyż rosnący w tempie 2% rocznie rynek kosmetyczny w Polsce rozwija się z roku na rok. Warto wspomnieć, że w Polsce działa ponad 400 producentów kosmetyków a wartość sprzedaży produktów w poprzednim roku wyniosła ok 23 mld zł. Liczby mówią same za siebie – rodzima produkcja przeżywa prawdziwy rozkwit i kto wie może z zajmowanego szóstego miejsca w Europie pod względem wartości sprzedaży i eksportu kosmetyków awansujemy na wyższą pozycję. Biznes kosmetyczny przyciąga coraz to nowszych graczy z zagranicy, którzy są realną konkurencją dla Polskich producentów. Ważne aby na rynek nie tylko lokalny i regionalny ale również ogólnoświatowy wprowadzać nowe innowacyjne kosmetyki i produkty pielęgnacyjne, które będą odróżniać się od konkurencji nie tylko opakowaniem ale przede wszystkim składem, sposobem użycia, nakierowaniem na konkretny typ cery, pH skóry, stosowaniem w określonej porze dnia czy też warunkach klimatycznych.

Śledząc współczesne trendy w branży należy zastanowić się co może zadecydować dziś o sukcesie polskich kosmetyków w przyszłości, jakie sektory gospodarki działają na rzecz przemysłu kosmetycznego, który z biegiem czasu coraz bardziej oddziałuje na społeczeństwo, stając się jego nieodłącznym elementem. Dlatego na konferencję pt. „Chemia dla urody” zapraszamy nie tylko lekarzy specjalistów, dermatologów, chemików, ale również pasjonatów, których ciekawi stosowanie chemii w kosmetyce. Będziemy wdzięczni za uczestnictwo przedstawicieli firm kosmetycznych, które zechcą podzielić się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem wynikającą z lat prowadzenia własnej działalności.

Realizując działania statutowe uczelni będzie nam miło gościć studentów, doktorantów oraz wykładowców akademickich, którzy mamy nadzieję występując w charakterze prelegentów przedstawią interesujące wyniki własnych prac badawczych z dziedziny chemii, chemii kosmetycznej i kosmetologii, dając przyczynek do dyskusji panelowych.

Tematyka zagadnień poruszanych podczas konferencji:

  • Rynek kosmetyczny w Polsce i na świecie (szanse i bariery Polskich firm kosmetycznych w ekspansji na rynki zagraniczne).
  • Kosmetyczne wyzwania regulacyjne (regulacje prawne państwowe i międzynarodowe odnoszące się do stosowanych składników chemicznych w kosmetykach).
  • Technologia produkcji kosmetyków – dopuszczalne normy składników chemicznych w preparatach do pielęgnacji ciała.
  • Kosmetyki dla zdrowia i urody (kosmetyki wytwarzane ze środków naturalnych –kosmetyki otrzymywane sztucznie – podstawowe różnice, wady i zalety).
  • Kosmetyki a zanieczyszczenia środowiska, zrównoważony rozwój przy zachowaniu ekosystemu naturalnego.
  • Marketing na usługach branży – nowe trendy i technologie rozpowszechniania i reklamowania kosmetyków.


Osoby, które planują wziąć bierny udział w konferencji – w charakterze słuchaczy, prosimy o wypełnienie FORMULARZA REJESTRACYJNEGO – dostępnego pod linkiem:
https://wsiiz.pl/konferencje-naukowe/ogolnopolska-konferencja-naukowa-pt...

Wspomniany formularz wraz z dokumentem rodo należy przesłać na adres nauka@wsiiz.pl
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Planowane jest wydanie monografii pokonferencyjnej w European Journal of Medical Technologies (zgodnie z wymogami MNiSW i przyjętej punktacji dla publikacji naukowych – 7 pkt.):
http://www.medical-technologies.eu/stopka-redakcyjna,122.html
! Artykuły będą przyjmowane tylko w wersji angielskiej.

Wskazówki edytorskie:
http://www.medical-technologies.eu/instructions-for-authors,125.html

Kontakt:
nauka@wsiiz.pl
tel. (22) 662 24 26