O książce: „Harmonia zmysłów, Salon Kosmetyczny, Wellness & Spa”

autorów: Anna Urban-Zuber i Łucja Legun

Książka

Człowiek jest stymulowany przez otaczającą go energię podobnie jak jego własna energia stymuluje otoczenie. Występująca komunikacja naszego wnętrza ze światem zewnętrznym odzwierciedla się w powiedzeniach: „jesteś tym co jesz”, „jesteś tym co wąchasz”, „jesteś tym co słuchasz”, „jesteś tym co myślisz”, „z kim przystajesz takim się stajesz''.

Te powiedzenia zainspirowały nas do napisania książki, w której prowadzimy czytelnika po różnych zabiegach terapeutycznych. Większość z nich wykonywana jest w salonach odnowy biologicznej. Jedne działają przez zmysły zewnętrzne, inne przez zmysły wewnętrzne. Warto z nich korzystać, bo mają wpływ na jakość życia, postrzeganie świata i drogi życiowej wędrówki. W przyjemny sposób doświadczamy działania naszych zmysłów tylko w takich miejscach, gdzie produkujemy energię miłości (istotę życia), a nie energię strachu (istotę destrukcji). Tymi pozytywnymi miejscami są ośrodki odnowy biologicznej, od salonu kosmetycznego po wellness i spa. W nich zatrzymujemy się na chwilę, odprężamy i relaksujemy, tym samym odnawiamy ciało i duszę. Odnowieni odzyskujemy harmonię zmysłów, ład i porządek w myślach, emocjach, pozytywnie nastawiamy do życia, do siebie i drugich. Biorąc pod uwagę to, że w umyśle jest miejsce tylko na jeden rodzaj emocji: smutek albo radość (bo te skrajne emocje nie mogą istnieć jednocześnie) warto się „odnawiać”.

Założenia Odnowy Biologicznej to nowe koncepcje pielęgnacji urody, polegające nie tylko na dbaniu o ciało, ale też o dobre samopoczucie. Dlatego salony kosmetyczne, wellness, spa są coraz popularniejszą formą spędzania wolnych chwil. To moda, czy znak czasu?

Koncepcje Odnowy Biologicznej są bardzo szerokie, obejmują nawet:

  • nowe rozwiązania architektoniczne, jak „żyjące ściany” m.in. z alg - roślin usuwających toksyny z otoczenia i wytwarzających własną energię.
  • ochronę przyrody
  • zachowania wobec innych
  • świadome pozbycie się negatywnych emocji przed przystąpieniem do pracy z drugim człowiekiem.

W Odnowie Biologicznej postrzegamy piękno jako doznania przez wszystkie zmysły.
Piękno czujemy, słyszymy, smakujemy, wąchamy (stymulujemy mózg na wiele sposobów).
W książce opisane są różne metody działania na człowieka za pomocą narządów zmysłów zewnętrznych: oka, ucha, nosa, języka, skóry (zmysłowości doświadczanej) oraz jest zanurzenie się we własnym wnętrzu przez medytację za pomocą zmysłów wewnętrznych, używając myśli, które tak samo jak materia są energią o wzorze E= mc2 (zmysłowości niedoświadczanej). Jedne i drugie działania zmieniają nas. Jednych i drugich działań używamy w zabiegach Odnowy Biologicznej.

Książka oparta jest o filozofię Ajurwedy, która wiąże energię z elementami (eter, powietrze, ogień, woda, ziemia – te elementy występują w ciele jako energie zwane: vata, pitta, kapha), a elementy ze zmysłami.

Na łamach portalu Kosmetyka Profesjonalna, w kolejnych moich artykułach, przedstawię jak w Odnowie Biologicznej działamy na zmysł:

  • dotyku
  • wzroku
  • słuchu
  • zapachu
  • smaku

Będą to fragmenty informacji z książki „Harmonia zmysłów, Salon Kosmetyczny, Wellness & Spa”.
 


mgr kosmetolog Łucja Legun
tel. 607 247 470
e-mail: lucjalegun@wp.pl