ALGI - ZASTRZYK PIĘKNA PROSTO Z MORZA

Data: śr., 20/03/2019 - 10:57 / Tagi: DR.BELTER, ALGI, THALASSOTERAPIA, WELLNESS
Algi - Dr. Belter

Starożytni Grecy i Egipcjanie wiedzieli o tym już od dawna. Tysiące lat temu głosili dobroczynne działanie morza, np. w formie kuracji kąpielowej. Azjaci od zawsze doprawiali potrawy i napoje algami i wodorostami morskimi i nadal wierzą w ich detoksykacyjne działanie. Pod koniec XIX wieku we Francji ukształtowało się pojęcie Thalassoterapia dla wszystkich zastosowań morskich (grec.thalasa - morze i therapeia - pielęgnacja). W przeszłości algi były stosowane zwłaszcza w leczeniu reumatyzmu, do oczyszczania organizmu lub pobudzania przemiany materii oraz hamowania stanów zapalnych.

Również u nas cudowne środki z głębin morskich święcą triumfy. W kwestii dbałości o urodę wydają się być bezkonkurencyjnie wszechstronne i skuteczne. Naukowcy zajmujący się problematyką skóry dostrzegają w algach składniki o działaniu anti-aging i potwierdzają wysoką zawartość witamin, białek, składników mineralnych i antyoksydantów.


Co takiego jest w morzu i jego małych zielonych roślinkach? Przede wszystkim: algi mają w sobie to wszystko!

Algom zawdzięczamy to, że toksyczna atmosfera pierwotna została przekształcona w atmosferę bogatą w tlen poprzez fotosyntezę. Rozwój życia zwierząt na planecie był możliwy tylko dzięki nim. Poza tym, że zaliczają się one, podobnie jak lasy tropikalne, do najważniejszych „pochłaniaczy” CO2 i „dostawców” tlenu, mają także najwyższą gęstość składników wśród roślin i dlatego cechują się niezwykłą zdolnością do przystosowywania się. Biolodzy odkryli do tej pory około 35 000 gatunków alg, ale tylko około 800 z nich zostało zbadanych. Blisko 150 z nich nadaje się do spożycia, a około 50 stosuje się w pielęgnacji skóry. Jest więc wciąż wiele do zrobienia i w przyszłości naukowcy mogliby jeszcze pozyskać wiele skutecznych substancji.

Stymulacja, oczyszczanie organizmu, uspokojenie, ujędrnienie - według specjalistów od pielęgnacji, algi mogą zdziałać cuda. Wiele za tym przemawia. Już poprzez skoncentrowany ładunek substancji i składników odżywczych rośliny morskie zapewniają potężny arsenał aktywnych środków upiększających. W końcu jeden kilogram świeżych alg zawiera tyle aminokwasów, soli mineralnych, pierwiastków śladowych, witamin, polifenoli i flawonoidów, ile około 100 000 litrów wody morskiej.
 

Efekt zależy od rodzaju zastosowanych alg.

Na przykład wytrzymałe czerwone algi mają na celu zwiększenie odporności skóry. Zastosowane w serum i kremach przede wszystkim wspomagają jej warstwę barierową i chronią skórę przed promieniowaniem UV i szkodliwymi substancjami znajdującymi się w powietrzu. Z kolei niebieskie algi, do których zalicza się również dobrze znana spirulina, stymulują m.in. proces odnowy biologicznej skóry. Brązowe algi są uważane za środki przeciwzapalne, natomiast zielone algi zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Jednak nie tylko w kremach, balsamach i koncentratach znajdują się obecnie algi. Są one również wykorzystywane w terapiach wellness i relaksacyjnych. Francja jest nadal jedną z tradycyjnych twierdz thalassoterapii i hydroterapii. Nawet w obecnych czasach setki tysięcy ludzi co roku wybierają się na francuskie wybrzeże Atlantyku, aby uciec przed chorobami cywilizacyjnymi na kilka dni lub tygodni. Jeśli ktoś chciałby spróbować, nie musi podróżować tak daleko. Również tutaj, na miejscu, instytuty takie jak oazy wellness oferują kąpiele z hydromasażem z dodatkami z alg, maseczki z alg, okłady z alg i wiele więcej . Wszystko to powinno nas odprężyć i złagodzić widoczne oznaki starzenia. Sławne piękności, takie jak Catherine Deneuve, Sharon Stone i Caroline z Monako stawiają na działanie anti-aging. Takie zabiegi gwarantują pełny relaks. Wypróbujcie je koniecznie!
 

Przykłady ekstraktów z alg w DR.BELTER®

Złote algi; INCI: CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT:
Kojący składnik aktywny chroni DNA przed promieniami UV i zapobiega powstawaniu rumienia. W szczególności działa przeciw czynnikom zapalnym (np. Interleukina-6) - profilaktyka przed procesem fotostarzenia się skóry!

Ekstrakt z zielonych alg; INCI: ENTEROMORPHA COMPRESSA (ALGAE) EXTRACT:
Enteromorpha compressa to algi zielone z rodziny Chlorophyceae. Składają się w 63% z wysoko siarczanowanych polisacharydów i mniejszej ilości glukozaminy. Pobudzają one krążenie krwi, działają regenerująco i ujędrniająco.

Ekstrakt z morszczynu pęcherzykowatego w oleju; INCI: FUCUS VESICULOSUS (BLADDERWRACK) EXTRACT:
Wyciąg z morszczynu pęcherzykowatego. Algi zawierają nieorganicznie i organicznie związany jod, bromki, śluzy (kwas alginowy) i polifenole o działaniu antybiotycznym (fucol). Działają przeciwzapalnie i regenerująco.

www.belter.pl
www.skinmania.pl