TERAPIA TRĄDZIKU MŁODZIEŃCZEGO DERM-A-RENEW ACNE

Data: pt., 02/04/2021 - 08:35 / Tagi: TRĄDZIK MŁODZIEŃCZY, DERM-A-RENEW ACNE, DR.BELTER, SKÓRA TRĄDZIKOWA
Trądzik młodzieńczy

Opracowana przez Dr.Belter terapia trądziku młodzieńczego przeprowadzana w gabinetach kosmetycznych, opiera się na zabiegach DERM-A-RENEW ACNE, wykorzystujących autorską kompozycję, na którą składają się kwasy: glikolowy, mlekowy, winowy, jabłkowy oraz cytrynowy. Peeling ten dostępny jest w 3 stężeniach: 10, 20 i 40 %, a jego pH wynosi 3,5. Zalecamy przeprowadzenie terapii złożonej z 9 zabiegów wykonywanych z częstotliwością jeden zabieg raz w tygodniu. Ponadto sugerujemy, aby po zakończeniu cyklu zabiegowego, raz na miesiąc przeprowadzić tzw. „zabieg przypominający”.

Stężenie peelingu dobieramy do stanu skóry oraz do poziomu jej adaptacji do zabiegów z wykorzystaniem peelingów chemicznych. Sugerujemy jednak rozpoczęcie terapii od stężenia 20%. Produkt ten nie powoduje intensywnego złuszczania naskórka (w wielu przypadkach złuszczanie nie następuje, co nie świadczy o braku skuteczności zabiegu), dlatego podana częstotliwość pozwala osiągnąć optymalne efekty.

Jako firma z ponad 40-letnim doświadczeniem zaobserwowaliśmy znaczący wpływ na zwiększenie skuteczności terapii, dzięki zastosowaniu Sebomine®. Składnik ten hamuje rozwój Propionibacterium acnes oraz reguluje pracę gruczołów łojowych, ograniczając nadmierną produkcję sebum, dlatego wykorzystaliśmy go w ampułce dezynfekującej »A«, której aplikacja stanowi jeden z końcowych etapów opracowanego przez nas zabiegu. Dodatkowo zawiera ona ekstrakt z tymianku, który łagodzi stan zapalny i przyspiesza regenerację.

Po zaaplikowaniu ampułki nakładamy chłodzącą maskę »A« peel-off z mentolem i olejkiem z drzewa herbacianego, która działa wyciszająca, a także niweluje ewentualne uczucie podrażnienia skóry. Istnieje możliwość wprowadzenia ampułki dezynfekującej »A« w głąb skóry za pomocą ultradźwięków.

Po zakończeniu zabiegu zabezpieczamy skórę elixirem przeciwsłonecznym »sun« SPF 30, którego formuła została oparta na bazie DLS, co skutkuje efektywniejszym wchłanianiem się produktu. Elixir ten nie zostawia tłustego filmu na skórze i nie działa komedogennie.

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie polecamy współpracującym z nami gabinetom kosmetycznym skorelowanie profesjonalnej terapii gabinetowej z prawidłowo przeprowadzoną pielęgnacją domową. Z naszych obserwacji wynika, że procesy, którym skóra podlega po zabiegu mają bardzo istotny wpływ na skuteczność terapii. Niewłaściwa pielęgnacja może zniweczyć wypracowane efekty, dlatego poświęcenie czasu przez specjalistę na wdrożenie prawidłowego postępowania pozabiegowego ma istotne znaczenie. Z myślą o skórach trądzikowych, tłustych, łojotokowych oraz mieszanych stworzyliśmy linię »A«, w skład której wchodzą produkty zawierające m.in. Sebomine®, co zapewnia kontynuowanie leczenia w domu.

W celu wzmocnienia i utrwalenia procesu redukcji zmian trądzikowych wykorzystaliśmy naszą autorską mieszankę kwasów w dwóch produktach przeznaczonych do użytku domowego - fluidu oraz oleoserum. Ich stężenie wynosi 10%. Produkty te wchodzą w skład linii »intensa-med« i przeznaczone są do stosowania na noc. Szczególnie rekomendujemy ich obecność w codziennej pielęgnacji skóry, przeprowadzanej po zakończeniu serii 9 zabiegów DERM-A-RENEW ACNE. Produkty te działają sebostatycznie, a także rozjaśniająco na przebarwienia pozapalne.

Efektem przeprowadzonej terapii są normalizacja pracy gruczołów łojowych, redukcja stanu zapalnego oraz ustąpienie zmian.


Patrycja Preder
Magister kosmetologii. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Brand manager i trener marki Dr.Belter.