COUPEROSIS HYDROPROTECTIVE – terapia początkowej fazy trądziku różowatego

Trądzik różowaty

Opracowana przez DR.Belter terapia początkowej fazy trądziku różowatego przeprowadzana w gabinetach kosmetycznych, bazuje na zabiegach wykorzystujących produkty z linii sensi-bel, która jest dedykowana skórom naczyniowym oraz wrażliwym, w połączeniu z elementami masażu Dr.Sobye.

Zalecamy przeprowadzenie terapii złożonej z 10 zabiegów COUPEROSIS HYDROPROTECTIVE, wykonywanych z częstotliwością jeden zabieg raz w tygodniu. Ponadto, sugerujemy aby po zakończeniu terapii przeprowadzić raz na miesiąc tzw. „zabieg przypominający”.

Opracowana przez nas procedura ma za zadanie wzmocnić naczynia krwionośne oraz zredukować rumień. Stanowi ona doskonałe uzupełnienie bardziej inwazyjnych zabiegów, np. takich jak peelingi chemiczne na bazie kwasu azelainowego, czy retinolu.

W przebiegu zabiegu COUPEROSIS HYDROPROTECTIVE przygotowujemy skórę na przyjęcie składników aktywnych poprzez nałożenie mineralnej maski oczyszczającej. Nie wykorzystujemy żadnych produktów zawierających elementy ścierne, aby dodatkowo nie podrażniać skóry. Kluczowym etapem zabiegu jest masaż Dr.Sobye z drenażem limfatycznym, który wykonujemy na masce kremowej bogatej w resweratrol i kompleks polifenolowy.

Głównymi składnikami aktywnymi, na których opiera się terapia są LEGACTIF®, resweratrol oraz kwas glicyryzynowy. Takie połączenie składników aktywnych wzmacnia ściany naczyń krwionośnych oraz zmniejsza ich przepuszczalność dzięki zawartości hesperydyny, która hamuje aktywność hialuronidazy, a tym samym zapobiega degradacji tworzących je włókien kolagenowych. Dzięki rutynie zapobiega degradacji witaminy C, która jest kofaktorem syntezy kolagenu.

Zaobserwowaliśmy zwiększenie efektywności terapii gabinetowej na skutek wdrożenia odpowiedniej pielęgnacji domowej, która opiera się na tych samych substancjach czynnych. Efektem są redukcja rumienia oraz zwiększenie elastyczności i wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Patrycja Preder
Magister kosmetologii. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Brand manager i trener marki Dr.Belter.