Cera zniszczona po zimie - czyli wiosenna rewitalizacja i odnowa skóry

Pielęgnacja skóry - Dr. Belter

Skóra po zimie, podobnie jak my sami, może przeżywać „wiosenne przesilenie”. Obciążona jest toksynami, niedotleniona, zmęczona oraz pozbawiona blasku i energii. Zbyt długie przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, brak witamin, niesprzyjające warunki pogodowe - to wszystko pozbawia skórę jędrności, witalności oraz nawilżenia. Bardzo często pojawiają się zaskórniki, które mogą zmienić się w grudkowo - krostkowe zmiany.

Wiosna to czas, aby pobudzić skórę do życia, przygotować ją na działanie promieni słonecznych, przywrócić jej dawną kondycję. Jak o nią zadbać?
Bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Należy nawilżać skórę od wewnątrz, poprzez dostarczanie do organizmu odpowiednich ilości płynów - przy najmniej 1,5 l wody dziennie. Do codziennego jadłospisu dobrze jest dołączyć np. ziołowe herbaty, świeże warzywa i owoce oraz kasze. To podstawa odpowiedniej pielęgnacji skóry i dbania o lepsze samopoczucie organizmu.

Nie należy zapominać o oczyszczeniu skóry. Prawidłowe oczyszczenie pozwala przygotować ją do przyjęcia składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Można wybrać spośród kilku wariantów zabiegów kosmetycznych, np. peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, czy oczyszczanie mechaniczne. Odpowiednie odblokowanie i oczyszczanie porów sprawia, że skóra łatwiej się regeneruje, jest odświeżona i pobudzona do usunięcia toksyn.

Podstawą dobrej pielęgnacji jest demakijaż wykonywany w domu, który pomoże oczyścić cerę ze wszelkich zanieczyszczeń, potu oraz kurzu. Do codziennego demakijażu rano i wieczorem polecamy Aksamitne mleczko oczyszczające z linii Bio-Classica, które chroni skórę przed odwodnieniem i zanieczyszczeniami.

Po zastosowaniu mleczka, należy pamiętać o aplikacji toniku, który przywróci skórze odpowiednie pH i przygotuje ją do przyjęcia składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Doskonale sprawdzi się Tonik odświeżający z linii Bio-Classica.

Żeby pozbyć się zrogowaciałej warstwy naskórka, zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów i dodać skórze blasku, idealny będzie peeling. Polecamy Peeling enzymatyczny w kremie z linii Intensa, jest bezpieczny dla każdego rodzaju skóry i można go stosować nawet raz w tygodniu.

Po dogłębnym oczyszczeniu, zadbajmy o odpowiedni dobór kremu. Aby przywrócić skórze właściwy poziom nawilżenia odpowiedni będzie krem np. z kwasem hialuronowym lub olejami organicznymi, które odbudują tzw. „płaszcz lipidowy” naskórka. W przypadku cery suchej polecamy Aquasilk Serum oraz Aquasilk krem z linii Bio-Classica. Produkty te zadbają o właściwe nawilżenie. W przypadku, gdy skóra jest bardzo sucha, piecze, szczypie postaw na odbudowę skóry dzięki olejom organicznym. Proponujemy krem Day Care Plus lub Night Care plus z linii Bio-Classica.

Powodzenia w dbaniu o zdrowie Twojej skóry :)

 

Adrianna Szeflińska
Trener marki Dr.Belter

Artykuł sponsorowany