Cabines nr 76

REDAKCJA CABINES POLSKA

Data: śr., 01/06/2016 - 07:03 / Tagi: urządzenia
Cabines nr 76

Szanowni Państwo,

Nowoczesna technologia coraz mocniej wkracza w świat kosmetyki profesjonalnej. Specjalistyczne urządzenia i kombajny kosmetyczne to codzienność polskich salonów. Tylko od specyfiki lokalnego rynku i związanej z tym opłacalności zależy, jak bardzo dany salon jest „doposażony” w specjalistyczny sprzęt. Nikt już właściwie nie ma wątpliwości, jak dużą rolę odgrywa technologia w dziedzinie samej pielęgnacji, jednak jeśli chodzi o procedury poprzedzające zabieg, ta świadomość nie jest tak powszechna. Tymczasem specjalistyczna diagnoza skóry wykonana przy użyciu profesjonalnego sprzętu pozwala precyzyjnie ukierunkować procedurę pielęgnacji, efektywniej wykorzystać pracujące w salonie urządzenia i osiągnąć znacznie lepsze efekty zabiegowe.

Niejako na drugim biegunie szeroko pojętej kosmetyki znajduje się pielęgnacja oparta na preparatach przygotowywanych samodzielnie z surowców naturalnych – olejów, ziół, owoców itp. Z pewnością nie jest to alternatywa dla zabiegów gabinetowych i będącej ich przedłużeniem pielęgnacji domowej, ale może być ich znakomitym uzupełnieniem – zwłaszcza obecnie, w dobie coraz częstszych alergii i przypadków nadwrażliwości skóry. Dlatego warto znać tradycyjne sposoby pielęgnacji cery – na własny użytek i po to, by polecać je klientkom, które z różnych powodów źle mogą reagować na standardowe kosmetyki.

Obydwa te tematy poruszamy w bieżącym numerze – jednak to oczywiście nie wszystko. Kontynuujemy temat lipidów wykorzystywanych w kosmetyce. Przyglądamy się częstemu problemowi dermatologicznemu – łojotokowemu zapaleniu skóry. Z profesjonalnym trenerem biznesu rozmawiamy o szkoleniach dla branży kosmetycznej. Przybliżamy problematykę kontroli w salonie. Radzimy, jak ustrzec się najczęstszych dolegliwości zdrowotnych trapiących panie pracujące w zawodzie kosmetyczki. Śledzimy trendy w makijażu i zdobieniu paznokci oraz – jak zwykle – przyglądamy się kosmetycznym nowościom i najważniejszym wydarzeniom branżowym.

Zapraszamy do lektury.

Redakcja Cabines Polska

Cabines okładka 76
kliknij i przejdź do spisu treści


www.cabines.pl

Artykuł sponsorowany

Mogą Cię również zainteresować