Personalizacja w odnowie biologicznej

Masaż shiatsu

Personalizacja to trend uwzględniany w obecnych biznesplanach we wszystkich dziedzinach, który wychodzi poza utarte schematy, dostosowuje produkty i usługi do potrzeb klientów.

Odnowa Biologiczna ma na uwadze urodę i zdrowie, postrzega piękno jako harmonię pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. W ofercie zawiera różne zabiegi terapeutyczne. Jedne działają przez zmysły zewnętrzne, inne przez zmysły wewnętrzne czyniąc człowieka pięknym zewnętrznie i wewnętrznie.

Piękno można dostrzegać nie tylko przez pryzmat chirurgii estetycznej, ale też przez:

  • nowej generacji preparaty kosmetyczne,
  • terapię zapachami – aromaterapię,
  • terapię masażami - Shiatsu, limfatyczny, gorącymi i zimnymi kamieniami
  • terapię kolorami, muzyką,
  • etykę, ochronę przyrody, zobaczenie człowieka w człowieku.

Celem personalizacji jest tworzenie wrażenia, że produkt lub usługa jest zaprojektowana z myślą o każdym w sposób indywidualny ( każdy czuje, że jest wyjątkowy, wysłuchany, dobrze obsłużony i bez ryzyka pomyłki).

Celem Odnowy Biologicznej jest tworzenie spersonalizowanych zabiegów pielęgnujących ciało, umysł i ducha:

  • ciało, biorąc pod uwagę skórę jako aktywny narząd, poprzez który można wpływać na inne narządy
  • umysł w pojęciu pozytywnych myśli
  • ducha w pojęciu pozytywnych emocji

Tworzenie spersonalizowanych zabiegów wymaga dużej wiedzy, ciągłego szkolenia z różnych dziedzin np. z fizjoterapii, aromaterapii, masaży różnego rodzaju, medycyny chińskiej, medycyny ajurwedyjskiej.

W tym celu Firma TREMENTI Instytut Kosmetologii Stosowanej proponuje profesjonalne szkolenia z aromaterapii, masażu limfatycznego, masażu Shiatsu.
 

PERSONALIZACJA A AROMATERAPIA
Zastosowanie olejków eterycznych pod daną jednostkę terapeutyczną jest spersonalizowanym zabiegiem, bo wymaga potraktowania każdego indywidualnie, stworzenia mieszanki olejków z listy przyjemnych dla niego zapachów. Każdy z nas odbiera zapachy za pomocą narządu węchu i reaguje na nie na poziomie emocjonalnym i fizycznym.

Doznania spowodowane przez zapach odbieramy subiektywnie – ten sam zapach jednych może wprawić w euforię, a drugich całkowicie odrzucić.

Olejki eteryczne nie leczą, ale wspomagają leczenie przez wzmocnienie układu nerwowego, hormonalnego, immunologicznego.

Rys: rośliny do produkcji olejków eterycznychPERSONALIZACJA A MASAŻ SHIATSU
Masaż Shiatsu relaksuje, usuwa napięcia nerwowe, dotlenia, ogólnie wzmacnia.

Korzystnie wpływa na cały organizm, w tym na skórę. Shiatsu można wprowadzić do zabiegów m. in. poprawiających kondycję skóry.

Masaż Shiatsu wykonuje się na pewnych fragmentach meridianów narządowych oraz na punktach biologicznie aktywnych leżących wzdłuż meridianów.

Każdy meridian ma początek w mózgu i przebiega przez rdzeń kręgowy oraz przez poszczególne narządy, a pewna jego gałąź przechodzi tuż pod skórą. W mózgu i rdzeniu kręgowym znajduje się płyn mózgowo – rdzeniowy (wyprodukowany w mózgu). Ten płyn, za pomocą meridianów, rozchodzi się po całym organizmie – do wszystkich narządów. Swobodny ruch płynu w meridianach wpływa na fizyczne i psychiczne zdrowie. Stres blokuje ruch płynu. Masaż Shiatsu ma za zadanie przywrócić swobodny przepływ płynu ( płyn jest mocno dotleniony) i dotlenić każdy narząd.

Spersonalizowany Shiatsu polega na doborze meridianów i punktów pod jednostkę terapeutyczną. Można wykonać masaż wzdłuż 12 meridianów narządowych np. w profilaktyce zdrowotnej zachowawczej, albo uwzględniając potrzeby pacjenta tylko na niektórych.

Rys: podst. Punkty Shiatsu


PERSONALIZACJA A TERMOPUNKTURA ZA POMOCĄ MOKSY I MASAŻ MIODEM
W pewnych miejscach wzdłuż meridianów występują punkty o zwiększonej ilości receptorów czuciowych: Maissnera, Pacciniego, Krausego, Rufinirgo. Dlatego punkty te wykazują większą aktywność. Zwane są punktami biologicznie aktywnymi.
Poprzez stymulację punktów biologicznie aktywnych wpływamy na krążenie energii w formie wirów. W przypadku choroby ruch wirów w receptorach jest zwolniony. Przez masaż tych punktów przywracamy prawidłowy ruch wirów i w ten sposób powracamy do zdrowia.

Medycyna chińska stosuje wiele metod stymulowania punktów aktywnych. Jedną z nich jest termopunktura za pomocą moksy.

Rys: stymulacja moksą


PERSONALIZACJA A MASAŻ LIMFATYCZNY

Masaż limfatyczny usprawnia krążenie limfy w naczyniach limfatycznych, usuwa obrzęki, zastoiny, toksyny, oczyszcza organizm, poprawia ukrwienie, dotlenienie i odżywienie. Usuwa napięcia nerwowe – działa pozytywnie na psychikę.
Klasyczny masaż limfatyczny polega na rozcieraniu, a potem na przepchnięciu limfy do większych pni limfatycznych w pobliżu węzłów limfatycznych.

Jestem autorką masażu limfatycznego na dwóch systemach: limfatycznym i nerwowym. Mój autorski masaż limfatyczny zawiera ruchy przepychające wzdłuż naczyń limfatycznych i ruchy wibracyjne na zakończeniach nerwowych. Jest innowacją, bowiem do tej pory masaż limfatyczny był zawężony tylko do systemu naczyń limfatycznych.

Naczynia i węzły limfatyczne należą do układu limfatycznego. Nauka udowodniła związek układu limfatycznego z układem nerwowym oraz potwierdziła, że oba te układy mają ogromny wpływ na siebie.


mgr kosmetolog
Łucja Legun