Konferencja poświęcona PSYCHOKOSMETOLOGII

Data: czw., 11/04/2019 - 11:11 / Tagi: PSYCHOKOSMETOLOIA, PSYCHODERMATOLOGIA, KONFERENCJA BRANŻOWA
Psychokosmetologia

„Kosmetologia jest dziedziną poprawiającą kondycję zdrowia w obszarze fizyczności, ale także działającą korzystnie na inne aspekty np. zdrowotne i społeczne. Terapie kosmetologiczne przynoszą korzyści zarówno w sferze fizjologicznej jak i psychicznej (np. poprawa wyglądu wpływa na podniesienie samooceny oraz lepsze samopoczucie ). Kosmetologia korzysta zarówno z zabiegów wykorzystujących nowoczesną, zaawansowaną aparaturę kosmetologiczną, jak również podąża nurtem opierającym się na terapiach refleksologicznych, zastosowaniu elementów ayurvedy, jogi, peloterapii, balneoterapii , masażu oraz naturalnych kosmetyków. Wszechobecne informacje dotyczące konieczności holistycznego podejścia do organizmu utwierdzają w przekonaniu, iż wszelkie procesy zachodzące zewnątrz (np. masaże, maseczki, inne zabiegi) mają wpływ na wnętrze organizmu. Zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetologicznych mają wpływ na cały organizm, w tym również na psychikę.

Wzajemne odziaływanie na siebie procesów fizjologicznych i psychicznych zostało uwzględnione przez medycynę i naukę w wyniku czego została wyodrębniona dziedzina psychodermatologii. Choroby psychiczne oddziałują na cały organizm, choroby somatyczne mają wpływ na psychikę. Organizm człowieka wymaga holistycznego podejścia, wszelkie procesy zachodzące w nim wzajemnie na siebie wpływają. Psychokosmetologia jest subdyscypliną związaną z psychodermatologią.”
Autor: Marta Kolankowska Trzcińska
 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ POŚWIĘCONĄ PSYCHOKOSMETOLOGII

Będzie to spotkanie, podczas którego specjaliści z szeroko pojętej subdyscypliny psychokosmetologii będą dzielić się swoją wiedzą. Serdecznie zapraszamy kosmetologów, terapeutów, kosmetyczki oraz wszystkich pasjonatów holistycznej opieki nad organizmem człowieka.

Prelegenci konferencji poświęconej Psychokosmetologii:

  • prof. dr hab. Bogdan Sadowski
  • Dr Joanna Klonowska
  • Iwona Krzemińska - Kosmetolog, Mistrz Naturopatii
  • Monika Witkowska - Wiceprezes Polskiego Instytutu Mindfullnes, certyfikowany Provider TRE®
  • Agnieszka Kubicka - Kosmetolog, Koordynator marki Ella Bache i szkoleniowiec Thalgo
  • Marta Kolankowska Trzcińska - Kosmetolog
  • Magdalena Milewska - certyfikowany instruktor Pilates Core
  • Marta Pardyak - Kosmetolog

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.

Bilety (ilość limitowana) dostępne na: https://konferencjapsychokosmetologia.evenea.pl

Cena biletu w przedsprzedaży: 50 zł (cena obowiązuje do 15.04.2019 r.)

Cena regularna: 150 zł

Cena obejmuje wstęp na konferencję oraz poczęstunek.

Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację online https://konferencjapsychokosmetologia.evenea.pl lub przesłanie zgłoszenia na adres mailowy instytutthalgomk@wp.pl

Potwierdzenie udziału w konferencji zostanie przesłane w mailu zwrotnym po uiszczeniu opłaty.

Zapraszamy!