Świat makijażu permanentnego - Permanent Make Up World Conference 2017

Świat makijażu permanentnego

Zapraszamy na relację z Międzynarodowej Konferencji Makijażu Permanentnego, która odbyła się na początku listopada w Amsterdamie.

Zazwyczaj w swoich artykułach doradzam jak prowadzić salon beauty lub wypowiadam się na temat technicznych zagadnień zabiegów kosmetycznych. Dzisiaj nie będę pisać o zabiegach, ani udzielać porad. Przeniosę was w świat permanent make up artists.

Obecnie makijaż permanentny stał się nie tylko popularnym zabiegiem, ale także sposobem życia linergistek. Ja zajmuję się makijażem permanentnym od 5 lat, specjalizuję się w metodzie microblading. Prowadzę salon makijażu permanentnego oraz własną akademię, które są regularnie prezentowane na targach kosmetycznych w Dublinie. Brzmi to jak nieustanna praca, a tymczasem bycie permanent make up artist to także przynależność do elitarnego grona terapeutów, gdzie podnoszenie własnych kwalifikacji przeplata sie z ekskluzywnymi eventami. Właśnie wróciłam z międzynarodowej konferencji makijażu permanentnego w Amsterdamie (link do konferencji http://www.pmuworldconference.com/en/home-default/ ). Jak taka konferencja wygląda? W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 198 uczestników oraz wykładowców z 40 krajów, rozmieszczonych na 6 kontynentach świata. Całe wydarzenie odbyło się w 5 gwiazdkowym hotelu w samym sercu Amsterdamu. Przepych towarzyszył nam na każdym kroku.

W dniu poprzedzającym konferencję odbyły sie mistrzostwa makijażu permanentnego, w których wzięło udział 58 terapeutów. Poziom mistrzostw był niezwykle wysoki, uczestniczyli w nich najlepsi z najlepszych, już sam udział w konkursie był wyróżnieniem.

Pierwszy dzień konferencji rozpoczął się od oficjalnej ceremonii otwarcia, podczas której zostali zaprezentowani wykładowcy - najlepsi światowi specjaliści w branży makijażu permanentnego. Tematyka wykładów była bardzo różnorodna (można się z nią zapoznać w końcowej części artykułu), zaczynając od prezentacji technik z dalekich Chin, a kończąc na sekretach mistrzów z Rosji. Pomiędzy wykładami uczestnicy mogli się poznać oraz wymienić doświadczeniami. Na zakończenie pierwszego dnia konferencji odbyła się uroczysta “gala dinner” oraz ogłoszenie wyników mistrzostw. Bal rozpoczynał bankiet, na którym kelnerzy częstowali proseco oraz wyszukanymi przekąskami. Obowiązkowe było również pozowanie do zdjęć na tzw. „ściance”, gdzie profesjonalny fotograf utrwalał na zdjęciach wszystkich gości. Następnie zostaliśmy poproszeni o przejście do sali balowej. Przy 10-osobowych stolikach, integrując się z kolegami z całego świata, rozkoszowaliśmy sie szampanem oraz wyborną kolacją, którą uprzyjemniała nastrojowa muzyka grana na żywo. Kiedy uczestnicy już się zintegrowali, zaczęła sie zabawa, która trwała do rana. Dodam jeszcze, że jak przystało na wytwornym balu w wysublimowanym towarzystwie obowiązywał balowy dress code, podążając za instrukcjami z zaproszenia: “ black tie and dress to impress…”.
Drugi dzień konferencji rozpoczął sie nieco później. Pomiędzy wykładami wymienialiśmy się biznesowymi kontaktami z kolegami z całego świata. Na koniec konferencji odbyło się uroczyste pożegnanie uczestników. To była chwila, podczas której dało się odczuć, że wraz ze światowej sławy autorytetami w dziedzinie makijażu permanentnego, stanowimy jedną wielką, elitarną rodzinę.
Tak więc świat makijażu permanentnego to nie tylko praca z klientami oraz ciągłe doszkalanie się, ale także uczestnictwo w elitarnych mistrzostwach oraz balach w eleganckich hotelach. Przede mną już w grudniu kolejne spotkanie w gronie doświadczonych linergistek. Będzie to X-mass party w Dublinie.

Mam nadzieję, że udało mi się choć trochę przybliżyć Wam świat permanent make up artists.

Jeżeli chciałabyś, aby makijaż permanentny stał sie Twoim sposobem na życie, zapraszam do mojego świata.

Tematy wykładów podczas Permanent Make Up World Conference 2017:
Giada Longo-The secret blush, Karen Betts-Realism Brows to Brushed-Up Brows, Rebecca Chung-Celebrows, Vicky Martin-3D Areola, Alina Soloveva-Sculptural Lips, Ksenia Generalova-Magic Eyes, Alessia di Carlo-Scalp pigmentation, Zhang Man- Rhythm Sketch, Katarzyna Pawlowska- Ombre Lips Flower Effect
 

Aleksandra Pawlak-Gudej
Butterfly Effect Beauty Salon
BE Permanent MakeUp & Advance Beauty Academy

Kliknij na obrazek żeby powiększyć