Karboksyterapia – podnieś prestiż swojego gabinetu

Polskie Centrum Zaopatrzenia Kosmetycznego

Data: czw., 28/01/2016 - 12:31 / Tagi: karboksyterapia
Karboksyterapia

Jeżeli nie satysfakcjonują Cię efekty pracy na dotychczasowej aparaturze, Twoi Klienci dostrzegają jedynie niewielkie efekty kosmetyczne, a misją Twojego Gabinetu jest przede wszystkim rzetelne podejście do Klienta – najwyższy czas na zmianę! Oryginalne urządzenia, do przeprowadzania zabiegów karboksyterapii, to obecnie najchętniej wybierana aparatura. Najistotniejsze czynniki, wpływające na podjęcie decyzji o wyborze tej właśnie metody, to przede wszystkim: duża liczba wskazań, potwierdzone badaniami klinicznymi skuteczność i bezpieczeństwo oraz stale rosnące zainteresowanie Klientów karboksyterapią.

Karboksyterapia

Specjaliści ze Stanów Zjednoczonych, czy krajów Ameryki Południowej, stosują zabiegi karboksyterapii z ogromnym powodzeniem od wielu lat. W Polsce, do niedawna, metoda ta zarezerwowana była jedynie dla lekarzy. Jednak od momentu, kiedy pojawiły się bezpieczne i w pełni zautomatyzowane aparaty, które wyposażone są w proste w obsłudze, pneumatyczne pistolety, karboksyterapia cieszy się coraz większą popularnością w salonach kosmetologii estetycznej. Pamiętajmy jednak, że wykonywanie zabiegów karboksyterapii bezwzględnie wymaga profesjonalnego i certyfikowanego przeszkolenia, przeprowadzonego przez wyspecjalizowaną firmę, zatrudniającą osoby z dużym doświadczeniem w pracy na tej aparaturze.

Czym tak naprawdę jest karboksyterapia?
Karboksyterapia polega na pod- lub śródskórnej iniekcji medycznego dwutlenku węgla przy użyciu pistoletu lub metodą manualną. Podanie medycznego gazu CO2 zwiększa przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy poddanej zabiegowi. Poprawia się mikrokrążenie i następuje rewitalizacja komórek. Początkowo skóra odpowiada stanem zapalnym, w efekcie czego następuje wzmożona produkcja kolagenu. W ciągu następnych kilku miesięcy trwa dogłębna odbudowa skóry.

Lista wskazań do zabiegu karboksyterapii jest imponująca i zupełnie nieporównywalna z jakąkolwiek inną aparaturą dostępną na rynku, mającą zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii. Najlepsze efekty uzyskujemy w walce z rozstępami, cellulitem, zlokalizowaną tkanką tłuszczową, zwiotczeniem skóry, łysieniem, a także z cieniami i workami pod oczami.

Korzystny wpływ gazu CO2 na ludzki organizm został udowodniony wiele lat temu. Już na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku, w kurorcie Royal Spa we Francji, lekarze odkryli, że kąpiele w wodach wysoko nasyconych dwutlenkiem węgla, korzystnie wpływają na gojenie się ran. Przez lata wykorzystywano dwutlenek węgla głównie do leczenia chorób układu krążenia.

Fascynujące jest to, że jedno z najważniejszych odkryć z dziedziny medycyny i kosmetologii estetycznej, było niczym innym, jak po prostu „skutkiem ubocznym” konwencjonalnych kuracji leczniczych. Efekty estetyczne zauważono bowiem w Urugwaju, w trakcie ostrzyknięć okolic kolan, u pacjentów chorujących na zaawansowaną zakrzepicę żylną. Po skończonej serii zabiegów, pacjenci deklarowali, nie tylko zadowalające efekty terapeutyczne, ale także ogromną poprawę estetyki tejże okolicy. Odkrycie to zrobiło ogromne wrażenie na lekarzach, ponieważ jest to miejsce wyjątkowo oporne na działanie diety, a nawet ćwiczeń fizycznych.

Karboksyterapia jest metodą bardzo bezpieczną, mało inwazyjną i co najważniejsze – jej skuteczność została udowodniona badaniami klinicznymi.

Czy karboksyterapia naprawdę działa?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: Tak! Karboksyterapia jest wyjątkowo skuteczna i potwierdza to ponad 60 lat badań klinicznych. Udowodniono, że iniekcja medycznego gazu CO2, ma bezpośredni wpływ na pobudzenie procesów naprawczych, poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie naczyń istniejących (rewaskularyzacja) oraz na aktywację komórek tłuszczowych w celu uaktywnienia procesu lipolizy. Pamiętajmy, że kluczową kwestią jest wybór urządzenia, którym wykonywane będą zabiegi. Jedynie aparatura z pełną, manualną regulacją przepływów pozwoli osiągnąć spektakularne efekty – na takim bowiem urządzeniu prowadzono badania kliniczne.

źródło: Polskie Centrum Zaopatrzenia Kosmetycznego
pczk.com.pl/karboksyterapia-urzadzenie-dual-mc2.html

Karboksyterapia