PROFESJONALNE KOSMETYKI DO MAKIJAŻU W GABINECIE KOSMETYCZNYM

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO MAKIJAŻU

Wśród kosmetyczek i kosmetologów jest duża świadomość tego, że w gabinecie kosmetycznym podczas zabiegów korzystamy tylko z kosmetyków profesjonalnych. Wiemy, że kosmetyki gabinetowe mają większe stężenie substancji aktywnych niż te, które klienci używają w domu, a efekt zabiegu będzie wyraźniejszy i utrzyma się dłużej. Dlaczego te same zasady nie dotyczą makijaży wykonywanych w gabinecie? Dlaczego tak często korzystamy z kosmetyków kolorowych kupionych w drogerii za rogiem lub na portalach aukcyjnych? Nasza klientka korzystająca z makijażu ślubnego wykonywanego przez kosmetyczkę lub wizażystkę chce, aby jej makijaż był profesjonalny, trwały a jednocześnie subtelnie romantyczny. Profesjonalne kosmetyki pozwolą nam spełnić te warunki, a jednocześnie dobrać odpowiedni do cery i okazji makijaż.

Kosmetyki dla wizażystów i gabinetów wymagają fachowego przeszkolenia. Niektóre z nich powinny być stosowane w określony sposób inne potrzebują nietypowej aplikacji, ale wszystkie zapewniają trwały makijaż i niezwykłe nasycenie pigmentów w cieniach czy pomadkach.

Część kosmetyków profesjonalnych nadaje się do charakteryzacji teatralno-filmowej, część do makijaży fotograficznych a inne, właśnie te z lżejszą konsystencją podkładów, będą idealne do makijaży ślubnych. Dodatkowym atutem przy makijażu wykonywanym takimi kosmetykami jest zachęta dla klientki, aby u nas kupiła wybrane produkty do poprawienia makijażu w trakcie wesela czy innej uroczystości. Klientka ma czas oswoić się z kosmetykiem przy makijażu próbnym i gdy kolor i konsystencja jej odpowiadają to zakupi u nas dokładnie ten sam, sprawdzony już produkt. Nie będzie obaw, że kolor podkładu będzie zbyt ciemny lub pomadka za różowa.
Niezaprzeczalnym argumentem jest walor finansowy przy wykonywaniu profesjonalnego makijażu. Klientka płaci za usługę i dodatkowo kupując interesujący ją kosmetyk także marżę za produkt zostawia w naszym gabinecie, a nie w perfumerii, która nie poświęciła czasu na instruktaż, czy na próbny makijaż zadowalający klientkę. Zatem drogie panie kosmetyczki i wizażystki, oprócz kuferków z cudownymi produktami do makijażu zadbajmy także o sprzedaż. Postawmy na półce kilka sztandarowych kosmetyków w najczęściej używanych kolorach i po usłudze sprzedajmy np. pomadkę do ust, puder czy podkład. Wówczas marża (najczęściej 20%-30%) także powiększy nasz dzienny utarg.

Beata Małachowska, Beauty Art Szkoła Wizażu, Make-Up Studio

Kliknij na obrazek żeby powiększyć
KUPUJ ONLINE