Phyto-sensation DR.BELTER seria bogata w fitohormony

Dr Belter - Bel-Energen

Zdrowy organizm steruje swoją gospodarką hormonalną. Równowaga ich stężenia pozwala cieszyć się nie tylko zdrowiem, ale także dobrym wyglądem. Hormony w organizmie pełnią funkcję przekaźników między narządami - pobudzają i hamują procesy biochemiczne, dzięki czemu sterują czynnościami tkanek i narządów. Są naturalnie wytwarzane przez gruczoły i wyspecjalizowane komórki.

W okresie menopauzalnym zmniejsza się stężenie hormonów, co pociąga za sobą nasilenie procesów starzenia. Zmiany powoli zachodzą w całym organizmie, ale trudny do ukrycia jest stan skóry, co może powodować spadek jakości życia. Głównym hormonem, którego obniżenie stężenia odpowiada za starzenie się skóry jest estrogen – między innymi indukuje on wytwarzanie kolagenu. Jego spadek widoczny jest nie tylko w okresie menopauzalnym, ale także pod wpływem czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, stres, nieodpowiednia dieta, palenie tytoniu). Chcąc zatrzymać procesy starzenia skóry należy zadbać o równowagę hormonalną. Estrogen naturalnie wytwarzany przez organizm należy wesprzeć i dostarczać dodatkową porcję z zewnątrz. Jego odpowiednie stężenie pozwoli na utrzymanie prawidłowej pigmentacji skóry, unaczynienia, sprężystości, elastyczności oraz zdolności do zatrzymywania wody. Skąd zatem go czerpać? Hormony wytwarza nie tylko fauna, ale i flora. Rośliny wytwarzają przekaźniki informacji, które budową i działaniem przypominają hormony ludzkie – są to fitohormony. Zamknięte w kosmetykach izoflawony, czyli grupy związków należące do fitoestrogenów wspomagają procesy regeneracyjne skóry, dzięki którym wygląda ona młodo.

Dr. Belter w swojej innowacyjnej linii Phyto- sensation skupił się na tych składnikach, by stworzyć linię ukierunkowaną na wygładzenie i ujędrnienie skóry dotkniętej procesem starzenia. Organiczne flawony pozyskane z soi, czerwonej koniczyny, korzenia yam (pochrzyn) oraz chmielu dostarczają do wnętrza skóry kluczowych składników odpowiadających za powstrzymywanie procesu starzenia skóry – hormonów fitoestrogenów. Linia pielęgnacyjna składa się z elixiru, kremu anti-aging, maski regenerującej oraz koncentratu do masażu. Elixir to serum o ultralekkiej konsystencji, który m.in. dodatkowo zawiera antyoksydacyjną witaminę E. Krem wzbogacony został o antyoksydacyjną witaminę C, przeciwstarzeniowy retinol oraz kompleks antystresowy, a także o naturalny skwalen - substancję bioorganiczną, która uaktywnia procesy regeneracyjne skóry i pozwala zatrzymać młodość. Koncentrat do masażu dodatkowo zawiera koenzym Q10, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Cała seria zawiera składniki hightech, takie jak Belisomy AP® - są to peptydy pozyskane z awokado zamknięte w belisomach (liposomy produkowane przed firmę DR.BELTER). Dzięki zaawansowanej technologii zamknięte w ten sposób fitopeptydy stanowią dla skóry kompleks detoksykujący -pomagają w usuwaniu uszkodzonych białek, wskutek czego skóra poddana jest odnowie.

Seria Phyto-sensation powstała, aby opóźnić proces hormonalnego starzenia się skóry. Przeciwdziała wiotczeniu skóry właściwej oraz powstaniu zmarszczek. Fitoestrogeny stymulują neokolagenezę oraz zwiększają ilość kwasu hialuronowego wewnątrz skóry. Poprzez składniki antyoksydacyjne zwalczają wolne rodniki oraz wzmacniają funkcje obronne na czynniki zewnętrzne. W ofercie gabinetowej Dr. Belter wraz z innowacyjną serią kosmetyków opartą na fitohormonach proponuje zabieg PHYTO -SENSATION. Jest to profesjonalny zabieg z użyciem mocno skoncentrowanych kosmetyków pielęgnujących okolicę twarzy, szyi i dekoltu. Cała linia zabiegowa zawiera kluczowe dla serii Phyto-sensation składniki. Kuracja rozpoczyna się demakijażem, następnie wykonywany jest peeling mikrokrystaliczny (tzw. mikrodermabrazja w kremie), zawierający w swoim składzie kwarc, piasek i biodegradowalne drobinki ścierające. Po oczyszczeniu skóry wykonywany jest autorski 15-minutowy odmładzająco –relaksujący masaż pędzelkowy wykonywany na bazie podgrzanego koncentratu z fitohormonami. Odpowiednio dobrane ruchy masażu wbrew pozorom nie są jedynie delikatnym głaskaniem, lecz intensywnym i podbudzającym rytuałem. Po masażu aplikujemy regenerującą maskę, którą po 15 minutach zmywamy wilgotnym kompresem. Na zakończenie nakładany jest krem Phyto-Sensation. Zabieg działa na skórę wygładzająco, zmiękcza jej fakturę, staje się ona delikatna w dotyku i pełna blasku. Seria Phyto-sensation dedykowana jest do pielęgnacji skór dojrzałych, odwodnionych, w okresie menopauzalnym oraz tych dotkniętych przedwczesnym procesem starzenia.

Kliknij na obrazek żeby powiększyć

Artykuł sponsorowany