Eteryczny olejek z róży damasceńskiej od Alteya Organics

Alteya Organics

Data: pon., 28/12/2015 - 15:08 / Tagi: olejki eteryczne
Alteya Organics

Eteryczny olejek z róży damasceńskiej to najcenniejszy i najbardziej kosztowny olejek znany kosmetyce. W roku 2015 dostrzegamy odrodzenie tego magicznego olejku, powrót do łask współczesnych, świadomych kobiet. Czym jest i dlaczego jest aż tak drogi?

Alteya Organics

Róża od zawsze była i nadal jest symbolem miłości i piękna. Uprawiana jest w Dolinie Róż w Bułgarii oraz w Maroku, ale właśnie bułgarski olejek, ze względu specyficzne warunki klimatyczne, temperatury, opady i wilgotność powietrza, uważany jest za najwyższej jakości olejek różany na świecie.

Aby poznać jego sekrety najlepiej zwrócić się do marki Alteya Organics, która od wieków zajmuje się uprawą róży damascena. Dzięki opatentowanym procesom destylacji oraz jedynie ekologicznej i biodynamicznej uprawie roślin, tworzy jeden z najlepszych jakościowo olejków różanych na świecie.

Posiadając certyfikowane pola uprawne róży, lawendy, rumianku i melisy oraz własne laboratoria, wyróżnia się wśród konkurencji produkcją najwyższej jakości, certyfikowanych kosmetyków organicznych, w 100% naturalnych, pozbawionych perfum, pochodnych petrochemicznych czy SLS.

Jako jedyna marka dostępna na Polskim rynku posiada także olejki eteryczne pochodzące wyłącznie z roślin uprawianych w sposób ekologiczny i certyfikowane USDA Organics, który jest najbardziej restrykcyjnym certyfikatem dla produktów organicznych na świecie.

Alteya Organics

Ekologiczna uprawa róż jest bardzo trudna i wymagająca. Kwiaty są ręcznie zbierane i pielęgnowane. Zamiast insektycydów wykorzystuje się naturalnych antagonistów szkodników np. biedronki do zwalczania mszycy. Aby uzyskać jedną kroplę olejku eterycznego różanego potrzeba aż 2000 kwiatów, a aby uzyskać kilogram olejku aż 4 tony kwiatów. Dlatego eteryczny olejek różany jest uznawany za najdroższy olejek świata, a jego ceny hurtowe za kilogram w roku 2015 osiągnęły pułap 13 000 euro.

Jednak koszty i wysiłek jaki jest wkładany w produkcje olejku eterycznego z róży damascena jest proporcjonalny do niekończących się benefitów, jakie olejek ten dostarcza w kosmetyce. Eteryczny olejek różany nigdy się nie ulega przeterminowaniu, nawet po kilkudziesięciu latach zachowuje tak samo cenne walory zdrowotne. Posiada bardzo silne właściwości antyutleniające, przez co ceniony jest jako silny środek odmładzający i naprawiający tkanki, zwalczający popękane naczynka, czy ujędrniający skórę. Pomimo, że jest wyjątkowo skuteczny, to jednocześnie bardzo delikatny. Do tego stopnia, że można go stosować w kosmetykach dla noworodków i niemowląt.

Używany do pielęgnacji skóry suchej działa nawilżająco, regenerująco i odmładzająco. Doskonale sprawdzi się w leczeniu zmian trądzikowych, zwłaszcza trądziku różowatego i wszelkich przebarwień skóry. Wpływa na normalizację gruczołów łojowych i potowych oraz redukuje blizny i rozstępy.

Poza tym wykazuje działanie antyzapalne, antyoksydacyjne, poprawia odporność, podnosi energię do poziomu, w którym choroba nie może się rozwijać.

Alteya Organic jest jedyną marką na świecie tworząca ekologiczne substytuty spożywcze na bazie eterycznego olejku różanego, co gwarantuje najwyższą jakość i czystość produktów firmowanych tą marką.

Alteya Organics, czerpiąc z tradycji i natury, tworzy kosmetyki dla świadomych nowoczesnych kobiet. Kobiet, dla których uroda oznacza zdrowie.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod linkiem:
www.alteyaorganics.pl

Alteya Organics