„Niezbędnik współczesnej Kleopatry. Greckie i łacińskie korzenie medycznej terminologii”

Data: wt., 10/10/2017 - 08:49 / Tagi: PODRĘCZNIK DLA KOSMETOLOGÓW, PODRĘCZNIK DO ŁACINY
Podręcznik dla kosmetologów - okładka

Pierwszy podręcznik do łaciny napisany specjalnie dla kosmetologów. Wydany w 2016 r. jako owoc pracy autorki ze studentami kosmetologii WSIiZ w Warszawie. Recenzenci zwracają uwagę na jego formę: „Autorka od pierwszej lekcji prowadzi z czytelnikiem dialog. Rzadko podaje suche formułki, wybiera raczej formę ćwiczeń często wielokrotnego wyboru. Student udziela intuicyjnych odpowiedzi, by potem sprawdzić, czy miał rację. Również fleksja, etymologia i terminologia angielska są wprowadzane i utrwalane w formie ćwiczeń. Użytkownik praktycznie poznaje i zapamiętuje materiał. Nawet informacje o greckiej i łacińskiej etymologii terminów medycznych przedstawiane są w taki sposób, że trudno oderwać się od lektury o grzybach, pasożytach i bakteriach, a ilość informacji z zakresu historii medycyny wywiera niemałe wrażenie".
 

Niezbędnik zawiera:

– minimum fleksji łacińskiej niezbędne do swobodnego poruszania się w łacińskiej terminologii medycznej, a co za tym idzie także w angielskiej;

– informacje o greckiej i łacińskiej etymologii terminów medycznych niezbędne dla tych, którzy chcą posługiwać się terminologią medyczną świadomie;

– wybór sentencji łacińskich i tekstów z zakresu szeroko rozumianej estetyki medycznej niezbędny dla tych, którzy pragną dowiedzieć się choć trochę więcej o kulturze, która wydała na świat takie postacie jak Hippokrates, Galen czy Celsus.

Pozycja warta polecenia nauczycielom, którzy prowadzą zajęcia na kierunkach medycznych (zwłaszcza przy ograniczeniu czasowym), szczególnie związanych z medycyną estetyczną. Podręcznik ten może stanowić świetny materiał pomocniczy do pracy ze studentami kierunków niezwiązanych z medycyną, ale w jakimś stopniu zainteresowanych tą dziedziną, a także z uczniami w klasach o profilu biologiczno--chemicznym.