Kosmetologia medyczna w praktyce – NOWOŚĆ na studiach podyplomowych!

Data: pt., 02/03/2018 - 09:08 / Tagi: KOSMETOLOGIA MEDYCZNA, WSBINOZ, MEDYK, STUDIA PODYPLOMOWE
Kosmetologia medyczna - WSBINOZ

Kosmetologia jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin i nauk około medycznych. Nowoczesne technologie i odkrycia w obszarze medycyny kształtują i rozwijają rynek usług SPA&Wellness i determinują współczesnego kosmetologa do stałego dokształcania się, pogłębiania wiedzy i poszerzania kompetencji. W zawodzie kosmetologa raz zdobyta wiedza podczas studiów nie wystarcza na kilkadziesiąt lat pracy. Aby odnosić sukcesy, pogłębiać wiedzę specjalistyczną i oferować wysoką jakość usług, zgodną z aktualnie panującymi trendami, nie wystarczy śledzić nowinki i czytać fachową prasę. Trzeba stale dokształcać się na specjalistycznych warsztatach, certyfikowanych kursach oraz studiach podyplomowych.

Studia podyplomowe to oferta kształcenia przeznaczona dla osób posiadających już kwalifikacje pierwszego stopnia, a więc ukończone przynajmniej studia pierwszego stopnia. Zwykle młodzi ludzie decydują się na nie, aby zyskać lub pogłębić kompetencje, niekiedy także po to, aby zupełnie zmienić swoje kwalifikacje. W dziedzinie kosmetologii studia podyplomowe świetnie sprawdzają się jeszcze w dwóch innych sytuacjach. Po pierwsze pozwalają odświeżyć wiedzę i umiejętności absolwentom, którzy ukończyli studia wiele lat wcześniej i nie posiadają praktyki zawodowej. Po drugie, są także doskonałym sposobem na to, aby w stosunkowo krótkim czasie zdobyć umiejętności praktyczne i poznać najnowsze trendy w dziedzinie kosmetologii.

Oferowane przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi studia podyplomowe Kosmetologia medyczna w praktyce, to właśnie odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy i sytuacji, o których mowa powyżej. Studia zawierają najnowsze elementy i obszary nauk niezbędne do pracy współczesnego kosmetologa, a w programie znalazły się zagadnienia z zakresu dermatologii, alergologii, onkologii, kosmetologii leczniczej i estetycznej. Słuchacze mają także blok zajęć z coraz bardziej popularnej w Polsce (a od dawna w zachodniej Europie) – podologii, czyli nauki zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp, a także trychologii, która zajmuje się problemami zdrowotnymi w obrębie skóry głowy i włosów.
Oprócz przedmiotów bezpośrednio związanych z kosmetologią duży nacisk położono także na zagadnienia biznesowe, niezbędne i przydatne w pracy na stanowisku menadżera SPA, jak również przy prowadzeniu własnego gabinetu kosmetologicznego. Absolwenci kosmetologii, świetnie przygotowani do zawodu od strony umiejętności praktycznych, często nie potrafią wykorzystać swojego potencjału, gdyż brak im wiedzy dotyczącej technik sprzedaży, marketingu, zarządzania czy PR. Twórcy kierunku Kosmetologia medyczna w praktyce wyszli naprzeciw także tym potrzebom i część zajęć poświęcili właśnie na zagadnienia z obszarów biznesowych, angażując do poprowadzenia zajęć doświadczonych menadżerów i trenerów.

Niewątpliwym atutem studiów jest wyjątkowo duża liczba zajęć praktycznych, na które przeznaczono ponad 200 godzin!

Jeśli jesteś praktykującym kosmetologiem, ale brakuje Ci wiedzy na temat najnowszej generacji kosmetyków i sposobów ich wykorzystania, chciałabyś poznać aktualnie panujące trendy i rytuały pielęgnacji ciała, dłoni i stóp, dowiedzieć się jak bezpiecznie wykonywać zabiegi kosmetyki leczniczej i estetycznej – te studia są dla Ciebie!

Dodatkowo dowiesz się, co zrobić, aby pozyskiwać nowych klientów, jak sprawnie się z nimi komunikować i jak skutecznie sprzedawać swoje produkty i usługi!

Nabór na studia trwa, a pierwsze zajęcia przewidziane są od marca 2018 r.

Koszt dwusemestralnych studiów to 5 500 zł.

Absolwenci studiów otrzymują świadectwa, a dodatkowo Certyfikat sygnowany przez firmę PODOPHARM.

Więcej informacji pod numerem telefonu: (042) 683 44 44 lub e-mail: podyplomowe@medyk.edu.pl

Kliknij na obrazek żeby powiększyć