Bezpłatne zdjęcia na fanpage Twojego gabinetu

Data: czw., 13/09/2018 - 12:30 / Tagi: SOCIAL MEDIA, ZDJĘCIA FACEBOOK, DARMOWE FOTOGRAFIE, ORYGINALNE POSTY NA FB
Darmowe zdjęcia na facebooku

Tworzenie postów na Facebooku to spore wyzwanie dla osoby, która prowadzi gabinet kosmetyczny. Jednak dziś działanie w social media jest niezbędne, by Twój gabinet mógł zaistnieć. Najważniejszymi elementami prowadzenia strony na Facebooku jest regularność i kreatywność.

W byciu regularnym bardzo pomaga tygodniowy harmonogram lecz z kreatywnością bywa różnie. Czasami brakuje pomysłu, a czasami odpowiedniego zdjęcia! No właśnie: zdjęcia. Na nich chciałabym się skupić. Skąd je brać? Można je zrobić samodzielnie… Tylko kto ma na to czas? Można też pójść na pewnego rodzaju „łatwiznę” i kupić fotografię na fotolii lub poprosić o pomoc grafika. Pamiętaj jednak, że to kosztuje, a wystarczy odrobina sprytu i pomysłu, by tworzyć oryginalne posty przyciągające uwagę odbiorców, nie wydając przy tym ani złotówki.

 
Skąd brać darmowe zdjęcia na Facebooka?

W internecie znajduje się spora grupa bezpłatnych serwisów, która gromadzi i udostępnia darmowe fotografie. Prezentujemy listę czterech, w których bez problemu znajdziesz zdjęcia pasujące do branży beauty.

1. unsplash.com
Mój faworyt. Jakość udostępnionych zdjęć może Cię pozytywnie zaskoczyć. Są bardzo „na czasie”, posiadają dobrą rozdzielczość i ładną kolorystykę. Wpisując hasła: makeup , beautiful girl, cosmetic itp. znajdziesz tu prawdziwe cudeńka!

2. pexels.com
Druga bardzo dobra strona, gdzie znajdziesz mnóstwo uroczych fotografii, idealnie wpisujących się w fanpage związany z działalnością kosmetyczną.

3. pixabay.com
Bardzo obszerna baza zdjęć rewelacyjnej jakości. Dużą zaletą jest wyszukiwarka obrazów w języku polskim.

4. freestocks.org
W tym serwisie nie ma zbyt wielu zdjęć związanych z kosmetyką i urodą, jednak znajdziesz tu inne ciekawe propozycje obrazów, gdy zechcesz napisać o nadchodzącej jesieni czy po prostu o porannej kawie.

CANVA- PROSTY PROGRAM GRAFICZNY
Jeśli do wybranego zdjęcia zechcesz dodać tekst, ilustrację lub drobną przeróbkę, potrzebna Ci będzie CANVA. Nie musisz być grafikiem, by stworzyć coś pięknego. Canva to bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny program, który pozwala na tworzenie prostych grafik, ulotek, zaproszeń, postów na Facebooka, wizytówek itd. Jest zupełnie darmowy i dostępny on-line. Znajdziesz w nim także całe mnóstwo gotowych projektów, które możesz w dowolny sposób edytować według swoich potrzeb.

Powodzenia w tworzeniu oryginalnych postów na fanpage’u Twojego gabinetu kosmetycznego!

Sylwia Lachowicz
Brand Manager Dr.Belter