Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie

Data: śr., 23/01/2013 - 12:26 /
Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia
w Warszawie

ul. Podwale 13, 02-252 Warszawa (Starówka)
tel. 22 635 50 09, fax 22 635 73 62
www.kosmetyka.edu.pl
kosmeto@wszkipz.pl


DZIEŃ OTWARTY WSZKiPZ
5 WRZEŚNIA 2015 r. (SOBOTA)
ul. Podwale 13 w Warszawie

PROGRAM
11.00-11.30 - PREZENTACJA UCZELNI – Dlaczego warto studiować w WSZKiPZ?

(Sala konferencyjna, I piętro)
Prowadząca: mgr Monika Smolińska

11.30-12.30 –  WARSZTATY - „Oryginalna kopia oficjalnej podróbki”
(Laboratorium chemii kosmetycznej nr 206/207, II piętro)
Prowadzący: mgr inż. Paweł Tumiłowicz
Piękny kolor. Zniewalający zapach. Fantazyjne opakowanie i... wiesz, że ten szampon musi być Twój!
Jeśli wydaje Ci się, że umiejętność stworzenia dobrego kosmetyku to tajemna wiedza dostępna tylko dla wybranych, przyjdź na nasz dzień otwarty i sięgnij gwiazd! Konkuruj z najlepszymi i stwórz produkt tak dobry... a co tam, lepszy! Lepszy od tego, co oferują wiodące marki kosmetyków. (UWAGA! Wybrani warsztatowicze będą mogli wziąć udział w wieńczącym spotkanie blind-teście).
Już 5 września br. podczas DNIA OTWARTEGO w WSZKiPZ dowiesz się jakie perspektywy zawodowe czekają przyszłych specjalistów kosmetologii, jak wygląda nauka na studiach w WSZKiPZ. Obejrzysz nowoczesne gabinety, laboratoria kosmetyczne, pracownie w których odbywają się zajęcia praktyczne.

Zainteresowani studiami będą mogli również spotkać się i porozmawiać z wykładowcami oraz studentami Uczelni; dowiedzieć się więcej na temat nowych ścieżek kształcenia, wykładanych przedmiotów i zajęć praktycznych.

Poznasz AKADEMIĘ URODY -  miejsce ośrodka praktyk dla studentów w WSZKiPZ, miejsca w których nasi studenci nie tylko zdobywają umiejętności praktyczne, ale również w którym pracują, bo WSZKiPZ najlepszym absolwentom  OFERUJE pracę w gabinetach Akademii Urody.

12.30 – 13.00 SPACER PO UCZELNI
Serdecznie zapraszamy!


O UCZELNI

W 2000 roku decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, rozpoczęła swoją działalność Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, wówczas jako jedna z pierwszych w Polsce. Jej założycielem jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Naszą misją jest zapewnić studentom takie możliwości kształcenia, aby opuszczając WSZKiPZ stanowili rzeczywistą konkurencję na europejskim rynku pracy. Realizujemy unikalny, autorski program edukacyjny – nowoczesny i oparty o standardy międzynarodowe. Naszym priorytetem jest najwyższa jakość i dlatego:

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie
 • Zatrudniamy elitę środowiska akademickiego, mającą jednocześnie wieloletnie doświadczenie zawodowe w branży kosmetycznej. W gronie naszych wykładowców są wybitni polscy specjaliści w dziedzinie kosmetologii, farmakologii, medycyny i chemii kosmetycznej oraz ochrony i pielęgnacji zdrowia. Kadra naukowa wywodzi się m.in. z Politechniki Warszawskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
 • Stale inwestujemy w rozwój kadry: stwarzamy jej możliwość prowadzenia badań naukowych na terenie Uczelni, dbamy o dostęp do najnowszych zdobyczy nauki i wymianę doświadczeń pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin. Organizujemy seminaria naukowe i angażujemy się w szereg innych form upowszechniania osiągnięć nauki.
 • Kładziemy ogromny nacisk na praktykę. Do dyspozycji studentów jest szereg nowocześnie wyposażonych pracowni, gabinetów i laboratoriów. Baza dydaktyczna WSZKiPZ sprawia, że jest ona więcej niż Uczelnią; stanowi ośrodek badawczo-rozwojowy. Nauka praktyczna przebiega w komfortowych warunkach – na 10 studentów przypada 1 prowadzący, przy czym każdy student samodzielnie ćwiczy wykonanie poszczególnych czynności (ćwiczenia polegają na własnoręcznej pracy!). Liczba poświęconych na to godzin jest bardzo duża; realizujemy ich więcej, niż określają wytyczne Ministerstwa Edukacji. WSZKiPZ zapewnia także praktyki zawodowe w dobrych firmach i  posiada własny, całoroczny ośrodek praktyk studenckich - Akademię Urody.
 • Baza dydaktyczna, na której unowocześnianie stale ponosimy ogromne inwestycje, służy także zaawansowanym badaniom naukowym. Badania te są realizowane m.in. z udziałem studentów. Ich wyniki ukazują się w prasie specjalistycznej w Polsce i na świecie, prezentujemy je także na prestiżowych kongresach; krajowych i międzynarodowych.
 • Zapewniamy studentom kompleksowe wykształcenie, które daje pewność i bezpieczeństwo poruszania się w tak multidyscyplinarnej dziedzinie, jaką jest kosmetologia. Nasi absolwenci nie pracują odtwórczo, ale z pełnym zrozumieniem: ‘jak’ i ‘dlaczego’.
 • Posiadamy własne Wydawnictwa WSZKiPZ, które publikują szereg unikalnych na polskim rynku pozycji: w tym podręczników akademickich, encyklopedii i materiałów pomocniczych dla studentów. Autorami publikacji są wykładowcy WSZKiPZ, wydajemy także polskie wersje światowych bestsellerów dla specjalistów branży kosmetycznej.
 • Promujemy swoich studentów. Nasi słuchacze jeszcze w trakcie nauki występują jako prelegenci na polskich i międzynarodowych kongresach branżowych, prezentując wyniki prowadzonych na Uczelni badań. Interesujące prace studenckie ukazują się w postaci książek, są też publikowane w specjalistycznych periodykach. To wspaniała szansa, aby dali się poznać w środowisku przyszłych pracodawców.
 • Współpracujemy ze wszystkimi liczącymi się organizacjami, które zrzeszają ludzi nauki i profesjonalistów branży kosmetycznej. Naszymi partnerami jest szereg prestiżowych firm, prowadzimy także współpracę międzyuczelnianą w Polsce i za granicą.
 • Prowadzimy stałą współpracę z pracodawcami, a także zrzeszającymi ich organizacjami, dzięki czemu dysponujemy wiedzą o bieżących potrzebach rynku. Możemy zapewnić studentom odpowiednie praktyki zawodowe i stale aktualizować program kształcenia, dostosowując go do wymogów przyszłych pracodawców.
 • Bardzo liczymy się ze zdaniem Samorządu Studenckiego, który regularnie przeprowadza ankiety wśród słuchaczy, badając poziom satysfakcji z uczestnictwa w poszczególnych zajęciach. Uwzględniamy wszystkie zgłoszone uwagi.   
Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie

Studia w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie zapewniają rzetelne przygotowanie zawodowe oraz możliwość zdobycia szerokiej interdyscyplinarnej wiedzy w zakresie współczesnej kosmetologii i biotechnologii, pielęgnacji i ochrony zdrowia.

Od 2000 roku mury Uczelni opuściło ponad 600 absolwentów. Pracują w działach technologicznych, handlowych oraz produkcji – w największych krajowych i zagranicznych firmach kosmetycznych. Część z nich wybrała zawód niezależnych konsultantów lub prowadzenie własnego biznesu. Niektórzy z wyróżniających się studentów po ukończeniu WSZKiPZ zdecydowali się pozostać w branży edukacyjnej – teraz oni uczą innych stać się najlepszymi.

Kierunki studiów

Studia Licencjanckie
Kierunki studiów Ścieżka kształcenia
Kosmetologia Kosmetologia estestyczna
  SPA Welness
  Podologia
  Odnowa biologiczna
  Zarządzanie salonem kosmetycznym
Studia Magisterskie II stopnia
Kosmetologia Kosmetologia estetyczna
  SPA Wellness
  Odnowa biologiczna i masaż
Studia Podyplomowe Programowe
SPA Wellness
Nowoczesny wizaż i pielęgnacja
Podologia kosmetyczna


STUDIA PODYPLOMOWE W MODUŁACH

MODUŁY - sam układasz program studiów!

 • Oszczędzasz czas i pieniądze - wybierasz tylko te moduły, które są Ci potrzebne (minimum to 60 punktów ECTS – ale możesz więcej)
 • Uczysz się szybko (każdy moduł trwa od 10 do 40 godzin), bo program jest skondensowany, oparty na praktyce i dostosowany do rynku pracy
 • Potrzebujesz pomocy? Nasi doradcy pomogą Ci wybrać zestaw modułów odpowiedni do Twoich potrzeb i planów zawodowych

W PROGRAMIE

KURSY I  SZKOLENIA – w modułach!

Samodzielnie wybierasz moduły: ile chcesz i jakie chcesz! Możesz więc stworzyć własny program kursu, idealny dla Ciebie! Wejdź na kosmetyka.edu.pl i sprawdź, jakie moduły oferujemy w zakresie:


Baza dydaktyczna
Centra dydaktyczno-badawcze

Ogromne znaczenie dla jakości kształcenia w WSZKiPZ ma jej baza dydaktyczna, unikalna na skalę całego kraju. Poza licznymi salami wykładowymi z profesjonalnym wyposażeniem multimedialnym (rzutniki, komputery, tablice interaktywne), Uczelnia dysponuje 10 pracowniami (w tym: pracownia estetyki i makijażu, kosmetyki profesjonalnej, podologii oraz masażu i fizjoterapii), kilkoma laboratoriami chemii kosmetycznej, a także laboratorium metod oceny kosmetyków oraz transportu transepidermanlnego. Studenci korzystają też z dwóch pracowni komputerowych z dostępem do Internetu.

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie

Laboratorium hodowli kultur komórkowych
Odbywają się tu badania z dziedziny biologii molekularnej. Zaplecze sprzętowe umożliwia prowadzenie hodowli komórek naskórka (keratynocyty) i skóry właściwej (fibroblasty) oraz ocenę wpływu surowców kosmetycznych na takie parametry, jak: żywotność, zdolność proliferacyjna czy produkcję cytokin. Można więc ustalić, czy dany surowiec kosmetyczny jest w stanie oddziaływać z elementami żywych obszarów skóry oraz jakie są skutki tego wpływu.
 
Laboratorium oceny działania produktów kosmetycznych
Tu, w kontrolowanych warunkach temperatury i wilgotności powietrza możliwa jest ocena parametrów skóry, tj. nawilżenia, natłuszczenia, transepidermalnej utraty wody, etc.
 
Centrum dydaktyczno – badawcze przedmiotów medycznych
Funkcjonują tu 2 pracownie podologii, pracownia masażu i fizjoterapii oraz pracownia wychowania fizycznego. Pracownie podologii stanowią doskonałe zaplecze do nauki specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjno - kosmetycznych stóp (usuwanie zrogowaciałego naskórka, nagniotków, modzeli, techniki radzenia sobie z dolegliwościami takimi jak wrastające paznokcie czy pękające pięty).
Laboratoria chemii kosmetycznej

W laboratoriach chemii kosmetycznej studenci uczą się wykorzystywania surowców do produkcji kosmetyków oraz fizykochemii form kosmetycznych. Zapoznają się z podstawowymi właściwościami składników stosowanych do produkcji, a także zdobywają wiedzę w zakresie tworzenia i optymalizowania receptur kosmetycznych. Zajęcia stanowią praktyczne uzupełnienie wiedzy zdobytej w trakcie wykładów: na temat surowców, fizykochemii form kosmetycznych oraz kosmetykologii.

Laboratorium hodowli kultur komórkowych

Laboratorium oceny działania produktów kosmetycznych. Tu, w kontrolowanych warunkach temperatury i wilgotności powietrza możliwa jest ocena parametrów skóry, tj. nawilżenia, natłuszczenia, transepidermalnej utraty wody, etc.

Centrum dydaktyczno – badawcze przedmiotów medycznych

Funkcjonują tu 2 pracownie podologii, pracownia masażu i fizjoterapii oraz pracownia wychowania fizycznego. Pracownie podologii stanowią doskonałe zaplecze do nauki specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjno - kosmetycznych stóp (usuwanie zrogowaciałego naskórka, nagniotków, modzeli, techniki radzenia sobie z dolegliwościami takimi jak wrastające paznokcie czy pękające pięty).Odbywają się tu badania z dziedziny biologii molekularnej. Zaplecze sprzętowe umożliwia prowadzenie hodowli komórek naskórka (keratynocyty) i skóry właściwej (fibroblasty) oraz ocenę wpływu surowców kosmetycznych na takie parametry, jak: żywotność, zdolność proliferacyjna czy produkcję cytokin. Można więc ustalić, czy dany surowiec kosmetyczny jest w stanie oddziaływać z elementami żywych obszarów skóry oraz jakie są skutki tego wpływu.Prowadzone są tu badania dotyczące oceny biodostępności surowców wykorzystywanych do produkcjikosmetyków.

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie

Działalność
WSPÓŁPRACA

W ciągu kilku lat istnienia Uczelni kadra naukowa odniosła duże sukcesy, m.in.: opublikowała kilkadziesiąt prac naukowych i doniesień zjazdowych, zorganizowała lub współorganizowała szereg konferencji naukowych, krajowych i zagranicznych. Uczelnia prowadzi prace badawcze, które są publikowane w wydawanym przez nią czasopiśmie „Cosmetology Today”.

Z uwagi na unikatowy, interdyscyplinarny charakter nauczania, dla studentów przygotowywane są skrypty i podręczniki wydawane przez własne wydawnictwo. Od kilku lat jesteśmy członkiem Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Branży Kosmetycznej. Należy również podkreślić silną współpracę z Polskim Towarzystwem Kosmetologów, której owocem są wspólnie organizowane międzynarodowe konferencje i sympozja, m.in.: „All for Cosmetics” w latach 2003, 2005 i 2007 oraz liczne artykuły ekspertów – wykładowców WSZKiPZ w Wiadomościach Polskiego Towarzystwa Kosmetologów i obecnie SOFW Journal Edycja Polska. Publikacje naszej kadry naukowej można również znaleźć w magazynach takich, jak: „Cosmetic Reporter”, „LNE & SPA”, „Beauty Forum”, „Gabi”, „Kosmetyka Profesjonalna” „Spa Manager”, „Spa & Wellness”.

Wykłady naszych ekspertów z dziedziny kosmetologii, dermatologii, podologii, chemii kosmetycznej i gospodarczej uświetniają kongresy, konferencje i targi w których Uczelnia uczestniczy, m.in.: w międzynarodowej konferencji „All for Cosmetics” oraz innych kongresach, w Międzynarodowych Targach Kosmetyki „InterCharm”, w „Festiwalach Nauki”, w międzynarodowym kongresie kosmetycznym Les Nouvelles Estetiques.
WYDAWNICTWO NAUKOWE

Posiadamy własne Wydawnictwa WSZKiPZ, które publikują szereg unikalnych na polskim rynku pozycji: w tym podręczników akademickich i materiałów pomocniczych dla studentów. Wydajemy również polskie tłumaczenia najlepszych światowych podręczników  dla specjalistów branży kosmetycznej oraz czasopismo  dla kosmetologów „Cosmetology Today”. Zobacz ofertę wydawnictwa WSZKIPZ.

INSTYTUT KOSMETOLOGII STOSOWANEJ to nowatorska inicjatywa Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie oraz osób prywatnych.

Celem Instytutu jest komercjalizacja naukowego, intelektualnegoi materialnego potencjału WSZKiPZ, która już od ponad dekady odnosi sukcesy na rynku edukacyjnym w zakresie kosmetologii.

Działalność Instytutu obejmuje:

 • usługi doradztwa naukowego i biznesowego dla branży kosmetycznej
 • opracowywanie receptur produktów kosmetycznych
 • ocenę skuteczności działania kosmetyków
 • produkcję kosmetyków
 • badania rynku, opracowania literaturowe, specjalistyczne tłumaczenia w zakresie nowoczesnej kosmetologii i dziedzin pokrewnych
 • szkolenia dostosowane do wymagań klienta indywidualnego oraz korporacyjnego
 • sieć gabinetów kosmetologicznych i podologicznych

W chwili obecnej zapraszamy do uczestnictwa w specjalistycznych szkoleniach oraz korzystania z zabiegów kosmetyki pielęgnacyjnej w ramach Akademii Urody.

Szkolenia

Głównymi atutami profesjonalnych szkoleń jest:

 • wysoka jakość i aktualność tematyki szkoleń
 • trenerzy-eksperci (praktycy o uznanej renomie i bogatym doświadczeniu zawodowym w biznesie urody)
 • nowoczesna baza dydaktyczna
 • mała liczebność grup szkoleniowych
 • główny nacisk kładziemy na kształcenie umiejętności praktycznych

Nasze aktualne szkolenia:

Więcej informacji o naszej ofercie szkoleniowej:
Instytut Kosmetologii Stosowanej
ul.Podwale 17,
00-252 Warszawa
tel. 22 831 65 70,
Tel. kom. 0 728 577 885
e-mail: szkolenia@iks-polska.pl
www.iks-instytut.pl


AKADEMIA URODY
Akademia Urodyp owstała z potrzeby doskonalenia umiejętności i chęci poszerzania wiedzystudentów najstarszej warszawskiej wyższej uczelni kosmetologicznej. W trakcie jej tworzenia przyświecała nam idea szeroko pojętej pracy dla człowieka w myśl haseł kosmetologii holistycznej, z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć współczesnej nauki. W chwili obecnej nasza oferta jest w pełni przystosowana do potrzeb rynku: przyjemne, dobrze wyposażone wnętrza, profesjonalna obsługa, bogata oferta zabiegowa – wszystko po to, aby zapewnić dobre samopoczucie i gwarancję skuteczności naszym klientom.Wyróżnia nas kadra kosmetologów wywodzących się z WSZKiPZ i zapał studentów pobierających naukę w naszych murach. Nie jesteśmy gabinetem kosmetycznym oferującym określone zabiegi, jesteśmy grupą specjalistów pracujących dla dobra naszych Klientów. W zakresie naszej oferty znajdują się fachowe konsultacje profesjonalistów, indywidualny dobór preparatów i zabiegów, a w przyszłości tworzenie kosmetyków i zabiegów ,,na miarę,,. Perłą naszej Akademii jest profesjonalny gabinet podologiczny, w którym specjaliści z tej dziedziny oferują konsultacje i szeroką gamę zabiegów przywracających piękno, ale przede wszystkim zdrowie stopom.
Dla bezpieczeństwa i zachowania najwyższej jakości oferowanych usług Akademia Urody współpracuje na co dzień z uznanymi specjalistami z zakresu dermatologii i chirurgii naczyniowej.

Nasze usługi to pełen zakres zabiegów z kosmetologii profesjonalnej, manicure, pedicure, zabiegi podologiczne (specjalistyczna pielęgnacjastóp), zabiegi medycyny estetycznej, wizaż i analiza kolorystyczna.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług
zapisy e-mailowo lub telefonicznie:
recepcja@iks-polska.pl
22 831 65 70, 728 577 885


Rekrutacja

O przyjęciu na studia do Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczelnia nie stawia wymagań, co do przedmiotów zdawanych na maturze, nie mamy również ustalonych limitów punktowych, które warunkują przyjęcie na studia do naszej uczelni. Podstawowym warunkiem rozpoczęcia studiów jest: zdana matura oraz złożenie wymaganych dokumentów. Jednocześnie informujemy, że o przyjęciu na studia decyduje również kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie


Kontakt

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia

ul. Podwale 13 (Starówka), 00-252 Warszawa
tel. 22 635 50 09, fax.: 22 635 73 62

kosmeto@wszkipz.pl

www.kosmetyka.edu.pl