HANDS SLOW AGE. Przeciwstarzeniowa pielęgnacja rąk w gabinecie kosmetycznym

Data: pt., 25/01/2019 - 09:57 / Tagi: PIELĘGNACJA DŁONI, HANDS SLOW AGE, FARMONA PROFESSIONAL, OZNAKI STARZENIA

Wbrew pozorom to nie skóra twarzy starzeje się najszybciej. Efekty upływu czasu najwcześniej widoczne są na powierzchniach grzbietowych rąk i szyi, a to ze względu na jej specyficzną budowę w tych obszarach naszego ciała. Poznaj sposób na przedłużenie młodości skóry dłoni opracowany przez zespół Farmona Professional. 

Metryka widoczna na rękach
Nasze ręce
nie mają lekkiego życia. Wykonujemy nimi w ciągu dnia tysiące czynności, są narażone na czynniki drażniące: promieniowanie ultrafioletowe, detergenty, twarda woda, ponadto przez częste mycie pozbawiamy skórę rąk ochronnej warstwy hydrolipidowej. Skóra na dłoniach jest wyjątkowo cienka, niemal pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego zwykle jest bardziej sucha i starzeje się szybciej, niż pozostałe części ciała. Rzadko kiedy pamiętamy o stosowaniu kremu z filtrem słonecznym na powierzchnie grzbietowe rąk, dlatego koło 35. roku życia pojawiają się na nich pierwsze brązowe przebarwienia. Podściółka tłuszczowa na rękach jest cienka i zaczyna zanikać około 40. roku życia, dlatego na wierzchu dłoni zaczynają być widoczne naczynia krwionośne i ścięgna. Następnie pojawiają się pierwsze bruzdy i zmarszczki.

Sekret pięknych dłoni 
Przez cały rok Kobiety chętnie korzystają z zabiegów stylizacji paznokci, niestety dość rzadko łączy się je z kompleksową pielęgnacją skóry. Aby dłonie jak najdłużej zachowały młody i zdrowy wygląd, warto zafundować im intensywną pielęgnację. Wiedząc jakie zmiany zachodzą w skórze dłoni wraz z wiekiem, na jakie czynniki zewnętrzne jest ona narażona każdego dnia i czego potrzebuje by zachować zdrowy i młody wygląd, Specjaliści Laboratorium Kosmetyków Naturalnych FARMONA stworzyli linię HANDS SLOW AGE. To linia nie tylko opóźnia pojawienie się oznak starzenia skóry dłoni, ale również niweluje już widoczne zmiany związane z upływem czasu

Hands Slow Age czyli anti – ageing dla dłoni
W preparatach HANDS SLOW AGE zostały połączone innowacyjne składniki aktywne: kwasy AHA, Whithening Cellular Complex, Melaslow™, ceramidy, koenzym Q10. Ich działanie skupia się na pięciu najbardziej widocznych problemach starzejącej się skóry dłoni - utracie elastyczności i jędrności, zmniejszeniu objętości tkanek, spadku nawilżenia, przebarwieniach i nierównym kolorycie skóry, nadmiernym rogowaceniu. 

HANDS SLOW AGE 
HANDS SLOW AGE to nowy zabieg w ofercie FARMONA PROFESSIONAL, dający natychmiastowe efekty przeciwstarzeniowe, zapewnia skuteczną terapię anti-ageing, niweluje i przeciwdziała widocznym efektom upływu czasu

Farmona zdjęcie 1
Pierwszym etapem zabiegu jest peeling dłoni będący podstawą regeneracji skóry, stymulacji fibroblastów i rozjaśnienia przebarwień. Trójaktywny peeling do dłoni anti-ageing stanowi połączenie eksfoliacji chemicznej i mechanicznej, zawiera kwas szikimowy, papainę i mikrodrobinki peelingujące, zapewnia ekspresowe działanie i natychmiastowy efekt. 

Farmona zdjęcie 2
Drugim krokiem jest Rozjaśniająco – przeciwstarzeniowa maska parafinowa do dłoni,  jej kremowa termo formuła aktywuje się podczas masażu, dając efekt delikatnego i przyjemnego rozgrzania skóry, które wspomaga przenikania składników aktywnych.

Farmona zdjęcie 3
Na zakończenie zabiegu aplikujemy na skórę Przeciwstarzeniowe serum do dłoni, w postaci lekkiej emulsji w sprayu. Wyjątkowy, błyskawicznie wchłaniający się preparat nie pozostawiający uczucia tłustości i lepkości, daje efekt jedwabiście gładkiej i miękkiej skóry dłoni. 

Pamiętajmy by uświadamiać Klientkom znaczenie pielęgnacji dłoni, które wyraźnie zdradzają wiek. Przypominajmy im, że dłonie są wizytówką każdej kobiety i warto zadbać o nie z taką starannością, z jaką dbamy o skórę twarzy. Zachęcajmy do zabiegów pielęgnacyjnych dłoni przy okazji wykonywania zabiegu na twarz czy pedicure. 

Dowiedz się więcej na temat nowych produktów Hands Slow Age: czytaj więcej
 

Artykuł sponsorowany