Jak kupować odzież medyczną dla siebie przez internet?

Energetyczne kolory, modne kroje i stylowe wykończenia – to wszystko sprawia, że odzież medyczna prezentuje się niezwykle modnie. Pytanie, czy wiesz jak wybrać ubranie medyczne odpowiednio dobrane do swojej sylwetki? Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, by nie tylko prezentować się modnie, ale także czuć się wygodnie? Przedstawiamy  5 jasnych wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

1. Wybierz właściwy rozmiar
Niestety wiele kobiet nie zna swoich aktualnych wymiarów, co znacznie utrudnia dobór odpowiedniej odzieży medycznej. Za ciasny fartuch kosmetyczny czy spodnie medyczne będą krępować ruchy. W zbyt luźnych ubraniach również nie będziesz prezentować się atrakcyjnie. By wybrać odpowiedni rozmiar dla siebie, najlepiej dokonaj pomiaru swojego ciała, a następnie spisz dane na kartce.

W sklepach internetowych poszczególne elementy garderoby opisane są pod kątem najważniejszych parametrów ciała. Tak też jest w sklepie z odzieżą medyczną Uniformshop, gdzie dane zostały zaprezentowane w czytelnych tabelach. Chcąc wybrać przykładowo spodnie ratownictwa medycznego, wystarczy porównać dane z tabeli z własnymi wymiarami. To pozwoli znacznie lepiej dobrać strój medyczny dla siebie, niż w sytuacji, kiedy robisz to na oko.

Rozmiar

2. Określ swój typ sylwetki
Podczas robienia zakupów przez Internet przyda się także świadomość własnego kształtu ciała. Odpowiednio dobrany zestaw tworzący spójną stylizację pomoże wyeksponować atuty sylwetki i zatuszować ewentualne mankamenty. Zgodnie z klasycznym podziałem wyróżniamy 5 typów sylwetek: prostokąt, trójkąt, odwrócony trójkąt, koło oraz klepsydra. Poniższa grafika przedstawia najbardziej charakterystyczne cechy każdej sylwetki wraz z wskazówkami jakiego typu ubranie warto nosić, a jakiego lepiej unikać.

Kształt

3. Poznaj symbolikę kolorów
Odzież medyczna jest dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Jeśli zasady obowiązujące w placówce medycznej tego nie zabraniają, to warto korzystać z tej różnorodności.

Na temat doboru kolorów można mówić wiele. Warto zwrócić uwagę na to, że:
•    jasne kolory ściągają uwagę na części ciała, które okrywają;
•    kolory: granatowy oraz czarny wyszczuplają sylwetkę;
•    kolory: bordo, ciemny brąz i granatowy pozwalają zmniejszyć widoczność zabrudzeń na uniformach, co jest niezwykle ważne w pracy z pacjentami.
•    kolor uniformu warto dopasować do miejsca i specyfiki pracy, przykładowo na oddziale pediatrycznym lepiej nie zakładać bardzo ciemnego, jednolitego uniformu.

Duża dostępność uniformów w różnych kolorach pozwala na zmianę zgodnie z nastrojem oraz obowiązującymi trendami. Ważna zasada, którą warto zapamiętać brzmi: jeśli kolor ubrania wprowadza ciepły ton to znak, że pasuje do cery. Gdy twarz wydaje się przerysowana, czy zmęczona to znak, że kolorystyka ubrania nie jest odpowiednia.

4. Niech góra i dół stroju tworzą zgrany duet
Odpowiednie zestawianie poszczególnych elementów garderoby to umiejętność gwarantująca nie tylko profesjonalny, ale też atrakcyjny wygląd. Przekaz na temat Twojej osoby powinien być spójny.

Bezpiecznym rozwiązaniem są komplety medyczne, w skład których wchodzą: spodnie i bluza medyczna. Warto jednak puścić wodze fantazji i tworzyć bardziej twórcze połączenia. Możesz nawet zestawiać ze sobą nadruki, jeśli jesteś przekonana, że wzajemnie się uzupełniają. Z czasem nabierzesz praktyki w łączeniu różnych krojów i fasonów, tworząc efektowne zestawienia do pracy. Poniżej trzy przykładowe stylizacje z wykorzystaniem różnych elementów odzieży medycznej.

Stylizacja 1

Stylizacja 2

Stylizacja 3

 
5. Pozostań sobą
Nieważne co mówią o Tobie inni – ważne jest Twoje samopoczucie. Uniform medyczny powinien odzwierciedlać Twój styl. Zanim dokonasz zakupów, zadaj sobie pytania: w czym Ty czujesz się dobrze? Jakie są Twoje preferencje? Jeśli zakładając swoje ubranie medyczne, poczujesz, że wyglądasz atrakcyjnie, zwiększysz swoją pewność siebie, a samopoczucie na pewno ulegnie poprawie. A jeśli dobrze będziesz się czuła w tym, co nosisz, inni też to zauważą.

Nowe wyzwania w nowych ubraniach
Nosząc odzież medyczną możesz czuć się w pełni atrakcyjnie. Odpowiednio dobrany rozmiar, krój, kolor, a także właściwe zestawienie elementów i pozytywne nastawienie pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. W nowych ubraniach z entuzjazmem przystąpisz do realizacji nowych wyzwań zawodowych. Pamiętaj tylko, że nie warto zamykać się na nowe możliwości, ponieważ próbując nowych rzeczy, możesz odkryć w sobie coś nowego – inspirującego.

Artykuł sponsorowany